Kadra U-17 pełna Wielkopolan

​Ośmiu byłych reprezentantów Wielkopolski z rocznika 2001 zostało powołanych do kadry U-17 na turniej o Puchar Syrenki. Polacy rozegrają w ramach rozgrywek trzy spotkania, pierwsze 29 sierpnia w Kołobrzegu z Węgrami.


W 20-osobowej kadrze powołanej przez selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego najliczniejszą grupą są mistrzowie Polski z Lechem Poznań. Trener powołał pięciu zawodników występujących w niebiesko-białych barwach - Jakuba Białczyka, Szymona Czyża, Jakuba Karbownika, Wiktora Pleśnierowicza oraz Karola Smajdora. Ponadto powołany został również Olaf Kobacki, który latem zamienił Kolejorza na włoską Atalantę Bergamo, a także dwóch byłych piłkarzy Warty Poznań - Jędrzej Grobelny i Mateusz Maćkowiak. Pierwszy z nich latem przeniósł się do Pogoni Szczecin, a drugi barwy "Portowców" reprezentował przez ostatni rok, teraz zaś trafił do niemieckiego RB Lipsk.

Polacy w Turnieju o Puchar Syrenki rozegrają trzy spotkania. Perwszym rywalem Biało-czerwonych będą Węgrzy. Kolejnych przeciwników dla naszej reprezentacji wyłonią wyniki pierwszych spotkań, bowiem rozgrywki prowadzone są w systemie pucharowym. Oprócz Polaków i Węgrów w turnieju, który potrwa do 2 września, udział wezmą reprezentacje Belgii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Ukrainy oraz Uzbekistanu.