fot. Piłka

Kadry meczowe powiększone do 20 osób

Już od najbliższego weekendu kadry meczowe drużyn w rozgrywkach seniorskich prowadzonych przez Wielkopolski ZPN mogą liczyć 20 zawodników. Decyzję o powiększeniu liczebności zespołów podjęta została na ostatnim posiedzeniu Zarządu Związku.

Zwiększenie liczby miejsc w protokołach meczowych to rozwiązanie wprowadzone od początku sezonu na szczeblu centralnym. Dzięki temu kluby mogą zabierać mogą na spotkania większą liczbę zawodników. W teorii daje to trenerom większe pole manewru i pozwala skorzystać m.in. z większej liczby młodzieżowców.

Decyzję o wprowadzeniu 20-osobowych kadr podjęto w minionym tygodniu podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Wielkopolskiego ZPN. Po wdrożeniu modyfikacji do systemu Extranet wchodzi ona w życie już od najbliższej kolejki ligowej. W przypadku pojawienia się błędów oraz problemów z korzystaniem z rozszerzonego protokołu, prosimy o niezwłoczny kontakt z Wydziałem Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN bądź Działem Wsparcia PZPN - 732 122 222 / wsparcie@pzpn.pl.

Większa liczba zawodników rezerwowych nie wpływa na możliwą do dokonania liczbę zmian. Pozostaje ona niezmieniona, czyli zgodnie z regulaminem:
- 6 zmian - w IV lidze, V lidze i Klasie Okręgowej;
- 7 zmian - w Klasie A, Klasie B i rozgrywkach juniorów.