fot. Awanse i spadki - analiza tabel

Awanse i spadki w PROTON Klasie A oraz B

PROTON KLASA A

Z każdej grupy awansują po dwa zespoły, natomiast spadek zaliczą drużyny z miejsc 13-14 oraz dwie z najgorszym bilansem z rozgrywek z miejsca 12. Sytuacja w poszczególnych grupach jest następująca:

GRUPA 1
- AWANS: Tarnovia Tarnówka i Błyskawica Bronisławki
- spadek: Iskra II Szydłowo

12. miejsce zajął Włókniarz Okonek - bilans 14 punktów, bramki 37-74 (-37).

GRUPA 2
- AWANS: Rożnovia Rożnowo i Sokół Mieścisko
- spadek: Czarni Wróblewo (wycofanie po rundzie jesiennej) i Orzeł Pęckowo

12. miejsce zajął Gryf Zofiowo - bilans 12 punktów, bramki 25-67 (-42).

GRUPA 3
- AWANS: GKS Tarnovia II Tarnowo Podgórne i Złoci Złotkowo
- spadek: KS Sękowo i Orkan Objezierze

12. miejsce zajął GKS Golęczewo - bilans 10 punktów, bramki 36-80 (-44).

GRUPA 4
- AWANS: Szturm Junikowo Poznań i Pogoń Książ Wielkopolski
- spadek: BRAK

12. miejsce zajął Koziołek Poznań - bilans 15 punktów, bramki 23-59 (-36).

 

GRUPA 5
- AWANS: Baszta Przedecz i Orły Zagórów
- spadek: Hetman Orchowo i GKS Osiek Wielki

12. miejsce zajął Grom Malanów - bilans 10 punktów, bramki 29-68 (-39).

GRUPA 6
- AWANS: Brenewia Wijewo i Obra Zbąszyń
- spadek: Karpik Kopanica (wycofanie po rundzie jesiennej) i Orzeł Rostarzewo

12. miejsce zajął Rywal-Klon Mochy - bilans 20 punktów, bramki 31-59 (-28).

GRUPA 7
- AWANS: Zawisza Dolsk i Sarnowianka Sarnowa
- spadek: Tur Turew i Kormoran Święciechowa

12. miejsce zajął Rydzyniak II Rydzyna - bilans 14 punktów, bramki 45-73 (-28).

GRUPA 8
- AWANS: Orla Jutrosin i Awdaniec Pakosław
- spadek: Grom Golina i Sokoły Droszew

12. miejsce zajęli Błękitni Chruszczyny - bilans 21 punktów, bramki 31-52 (-21).

GRUPA 9
- AWANS: LKS Jankowy i Barycz Janków Przygodzki
- spadek: Pelikan Nowy Karolew i Orzeł Wysocko Wielkie

 12. miejsce zajął LKS Czarnylas - bilans 19 punktów, bramki 35-53 (-18).

 

PODSUMOWANIE BILANSU 12. MIEJSC

Błękitni Chruszczyny (A8) - 21 punktów, bramki 31-52 (-21)
Rywal-Klon Mochy (A6) - 20 punktów, bramki 31-59 (-28)
LKS Czarnylas (A9) - 19 punktów, bramki 35-53 (-18)
Koziołek Poznań (A4) - 15 punktów, bramki 23-59 (-36)
Rydzyniak II Rydzyna (A7) - 14 punktów, bramki 45-73 (-28)
Włókniarz Okonek (A1) - 14 punktów, bramki 37-74 (-37)
Gryf Zofiowo (A2) - 12 punktów, bramki 25-67 (-42)
Grom Malanów (A5) - 10 punktów, bramki 29-68 (-39) - SPADEK
GKS Golęczewo (A3) - 10 punktów, bramki 36-80 (-44) - SPADEK

PROTON KLASA B

Z każdej grupy awansują po dwa zespoły. Przypominamy jednak (i dotyczy to każdego poziomu rozgrywek), że jeśli któryś z zespołów zrezygnuje ze swojego awansu, wówczas jego miejsce zajmie drużyna o najlepszym bilansie z trzecich miejsc, oczywiście przy wspominanym już zrównywaniu wyników spotkań. W przypadku PROTON Klasy B do ustalenia bilansu brane pod uwagę będą wyniki z drużynami z miejsc 1-11 (20 meczów).

Sytuacja w poszczególnych grupach jest następująca:

GRUPA 1
- AWANS: MKP Powiat Pilski i Noteć Miasteczko Krajeńskie

- 3. miejsce: Zryw Sypniewo - 45 punktów i bramki 58:36 (+22)

GRUPA 2
- AWANS: Orzeł Gulcz i Kłos II Budzyń.

- 3. miejsce: Victoria Miały - 35 punktów i bramki 36:38 (-2)

GRUPA 3
- AWANS: Orły Pniewy i Warta Obrzycko

- 3. miejsce: KS Gaj Wielki - 37 punktów i bramki 61-43 (+18)

GRUPA 4
- AWANS: Okoń Sapowice i Przemysław Poznań

- 3. miejsce - Orły Plewiska - 40 punktów i bramki 47-30 (+17)

GRUPA 5
- AWANS: Lechia 1922 II Kostrzyn i Kotwica II Kórnik

- 3. miejsce: Zjednoczeni Września - 42 punkty i bramki 65:34 (+31)

GRUPA 6
- AWANS: Wilki II Wilczyn i Błękitni Mąkolno

- 3. miejsce: Olimpia Koło - 44 punkty i bramki 84:31 (+53)

GRUPA 7
- AWANS: Huragan Łomnica i Tęcza Tuchorza

- 3. miejsce: LZS Wąsowo - 36 punktów i bramki 51:32 (+19)

GRUPA 8
- AWANS: Krobianka II Krobia i Obra II Kościan

- 3. miejsce: GKS Krzemieniewo - 40 punktów i bramki 72:45 (+27)

GRUPA 9
- AWANS: OKS Ostrów Wielkopolski i Sulimirczyk Sulmierzyce

- 3. miejsce: Huragan Szczury - 40 punktów i bramki 64:33 (+31)

GRUPA 10
- AWANS: Liskowiak Lisków i Tur 1921 Turek

- 3. miejsce: GKS Rzgów. - 33 punkty i bramki 43:32 (+11)

GRUPA 11
- AWANS: Pogoń II Nowe Skalmierzyce i Wielkopolanin Siemianice

- 3. miejsce: Zryw Kierzno - 36 punktów i bramki 49:45 (+4)

 

PODSUMOWANIE BILANSU 3. MIEJSC

Hipotetycznie pierwszeństwo do przejęcia awansu innej drużyny wygląda następująco:

Zryw Sypniewo (grupa 1) - 45 punktów
Olimpia II Koło (grupa 6) - 44 punkty
Zjednoczeni Września (grupa 5) - 42 punkty, bramki +31
Huragan Szczury (grupa 9) - 40 punktów, bramki +31
GKS Krzemieniewo (grupa 8) - 40 punktów, bramki +27
Orły Plewiska (grupa 4) - 40 punktów, bramki +17
KS Gaj Wielki (grupa 3) - 37 punktów
LZS Wąsowo (grupa 7) - 36 punktów, bramki +19
Zryw Kierzno (grupa 11) - 36 punktów, bramki +4
Victoria Miały (grupa 2) - 35 punktów
GKS Rzgów (grupa 10) - 33 punkty

 

UWAGA !!!

Powyższe obliczenia przeprowadzone zostały na podstawie wyników spotkań przesłanych do systemu Extranet przez sędziów. Należy je zatem traktować tylko w kategoriach pomocniczych jako dane nieoficjalne, do czasu przeprowadzenia weryfikacji przez Wydział Gier i Ewidencji.