Kolejny piłkarski weekend na boiskach Lotto Ekstraklasy

Za Nami kolejny piłkarski weekend na boiskach Lotto Ekstraklasy, Fortuna I ligi i III ligi z udziałem wielkopolskich drużyn.

“Polski Klasyk”, czyli wyjazdowe starcie Lecha Poznań z warszawską Legią to zawsze elektryzuje obie strony. Na stadionie przy Łazienkowskiej minimalnie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 1:0. Decydującego gola zdobył Dominik Nagy. Po tej porażce “Wojskowi” przeskoczyli w tabeli “Kolejorza”. Różnica między zespołami wynosi zaledwie jeden punkt. Na zapleczu ESA daleki wyjazd ma za sobą Warta Poznań. “Duma Wildy” zmierzyła się w Suwałkach z miejscowymi Wigrami. Gospodarze prowadzili od sześćdziesiątej szóstej minuty po trafieniu Martina Adameca. Pod koniec meczu remis “Zielonym” zapewnił Adrian Cierpka.

W trzeciej lidze kibice oglądali derbowe starcia. We Wronkach rezerwy poznańskiego Lecha zmierzyły się z Polonią Środa Wielkopolska. Gospodarze zwyciężyli 4:1, a na listę strzelców wpisali się Maciej Orłowski, Dariusz Dudka, Hubert Sobol i Filip Marchwiński. Jedynego gola dla średzkiego zespołu zdobył Jakub Apolinarski. Lechici po tym zwycięstwie zajmują piąte miejsce w tabeli. Z kolei Polonia znalazła się w nieciekawym położeniu na dwunastym miejscu w tabeli. Przewaga nad strefą spadkową wynosi trzy punkty. Kolejny derbowy pojedynek miał miejsce w Koninie. Górnik pokonał beniaminka, Mieszka Gniezno 2:1. Gole dla “Łańcuchów strzelili Taras Jaworśkyj i Jeremiasz Grela. Honorową bramkę dla przyjezdnych strzelił Tomasz Bzdęga. Dla zespołu Mieszka prowadzonego przez Mariusza Bekasa była to pierwsza porażka w tym sezonie. Jedna bramka zadecydowała w meczu Kaliszu. Gospodarze, których trenerem jest Dariusz Marzec pokonali 1:0 Gwardię Koszalin. Zwycięskiego gola zdobył Marcin Radzewicz. W Kleczewie do przerwy w lepszych nastrojach byli zawodnicy rezerw Pogoni Szczecin. Prowadzili 1:0 po bramce Macieja Żurawskiego. Kleczewianie ruszyli do odrabiania strat po przerwie. Do remisu doprowadził Mikołaj Pingot. Pięć minut później rzut karny wykorzystał Tomasz Kowalczuk i gospodarze objęli prowadzenie. Zwycięstwo 3:1 przypieczętował nowy nabytek Sokoła, Jakub Smektała. Z kolei Jarota Jarocin przegrała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 1:2. Bramkę dla ekipy z Jarocina strzelił Jędrzej Ludwiczak. Po stronie gospodarzy to siatki trafili Dawid Wolny i Adrian Szynka.

Lotto Ekstraklasa
Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0
Bramka: Dominik Nagy 31’.

Fortuna I ligaWigry Suwałki - Warta Poznań 1:1
Bramki: Martin Adamec 66’ - Adrian Cierpka 81’.

III liga gr. 2
Lech II Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 4:1
Bramki: Maciej Orłowski 13’, Dariusz Dudka 27’ karny, Hubert Sobol 58’, Filip Marchwiński 90’ - Jakub Apolinarski 36’.

Górnik Konin - Mieszko Gniezno 2:1
Bramki: Taras Jaworśkyj 19’, Jeremiasz Grela 73’ - Tomasz Bzdęga 87’.

KKS 1925 Kalisz - Gwardia Koszalin 1:0
Bramka: Marcin Radzewicz 84’.

Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 3:1
Bramki: Mikołaj Pingot 55’, Tomasz Kowalczuk 60’ karny, Jakub Smektała 74’ - Maciej Żurawski’ 33.

Kotwica Kołobrzeg - Jarota Jarocin 2:1
Bramki: Dawid Wolny 29’, Adrian Szynka 90’ - Jędrzej Ludwiczak 90’.