fot. Wielkopolski ZPN

Komunikat o zmianach w składach lig

Jedno zgłoszenie nowego zespołu i jedna rezygnacja z gry w Klasie B wpłynęły w ostatnich dniach do Wielkopolskiego ZPN. W efekcie nastąpią zmiany w składach poszczególnych grup.

Liczba nowych zespołów, które przystąpią do rywalizacji w sezonie 2021/22 zwiększyła się do 31 za sprawą WPiP Mardom Poznań. Nowy klub swoje mecze rozgrywać ma na obiekcie w Zakrzewie. Z gry w Klasie B mimo wcześniejszego zgłoszenia do rozgrywek, zrezygnował natomiast klub KS Hanulin. Pierwotnie miał on rywalizować w grupie 11, gdzie znalazło się 14 drużyn. Wobec wycofania liczba ta zmaleje do 13 klubów.

Za sprawą zgłoszenia WPiP Mardom roszady zajdą w większej liczbie grup. Mając na względzie niepewne losy kilku innych klubów (począwszy od V ligi), a także kwestie związane z nieprzyznaniem licencji, Wydział Gier i Ewidencji zdecydował, że aktualizacja składów lig będzie dokonywana raz w tygodniu, w środy bądź czwartki. O wynikającej ze zmian możliwości gry w wyższej klasie rozgrywkowej zainteresowane kluby będą natomiast informowane na bieżąco.