fot. Wybory Wielkopolskiego ZPN

Konferencje klubów do końca czerwca

Komisja ds. Nagłych Wielkopolskiego ZPN dokonała aktualizacji ordynacji wyborczej dotyczącej wyborów nowych władz związku. Z uwagi na stan epidemii uniemożliwiający przeprowadzenie konferencji klubów, przesunięto ich organizację na czas do końca czerwca.

Podczas konferencji swoich delegatów na Walne Zgromadzenie wybierają kluby z lig niższych, którym nie przysługuje prawo powołania delegata klubowego.

Przedstawiciele klubów V ligi, Klasy Okręgowej, Klasy A i Klasy B oraz klas młodzieżowych mieli decydować o swoich reprezentantach na spotkaniach w okresie do końca kwietnia. Organizacja stosownych zebrań okazała się jednak niemożliwa ze względu na obostrzenia wprowadzone w trakcie epidemii COVID-19. Z uwagi na ten fakt Komisja ds. Nagłych ustanowiła nowe terminy konferencji. Mają się one odbyć do końca czerwca, o ile pozwoli na to sytuacja w kraju.

Póki co nie podjęto decyzji odnośnie zaplanowanego na 5 czerwca Walnego Zgromadzenia Delegatów. Oczywiście przeprowadzenie go w pierwotnym terminie również jest poważnie zagrożone. Kolejnych informacji w tym zakresie można spodziewać się w pierwszej połowie maja.