fot. Certyfikacja Grassroots

Kryteria i objaśnienia dot. "zielonych gwiazdek"

Polski Związek Piłki Nożnej rozpoczął procedurę aplikacji na nowy poziom w Programie Certyfikacji dedykowany lokalnym szkółkom. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi objaśnieniami dotyczącymi tzw. "zielonej gwiazdki".

Po blisko trzech latach prowadzenia programu Polski Związek Piłki Nożnej dostrzegł potrzebę dotarcia z nim do szerszej grupy odbiorców. Do tej pory podmioty ubiegające się o certyfikat musiały przejść przez bardzo wymagającą ścieżkę formalną. O ile dla większych akademii i klubów była to misja wykonalna, to już mniejsze, lokalne ośrodki często nie były w stanie sprostać narzuconym kryteriom. Stąd zaproponowany podział na Certyfikację Elite (na dotychczasowych poziomach: złotym, srebrnym oraz brązowym) i nowopowstałą Certyfikację Grassroots (na poziomie zielonym).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Przypomnijmy, kto może się ubiegać o Zielony Certyfikat. Każdy podmiot zainteresowany zgłoszeniem się do programu musi spełnić następujące podstawowe warunki:
- być klubem sportowym;
- być członkiem Polskiego Związku Piłki Nożnej;
- uczestniczyć w rozgrywkach organizowanych przez PZPN lub Wielkopolski ZPN;
- prowadzić szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży do 13. roku życia przez minimum jeden pełny sezon piłkarski.

REJESTRACJA

Wstępna rejestracja do Certyfikacji Grassroots jest już otwarta. Aby dokonać zapisu swojej szkółki wypełnij formularz dostępny na stronie internetowej (klik!). O kolejnych krokach federacja będzie informować w najbliższych dniach.

KRYTERIA

Na poziomie Zielonym szkółki muszą spełnić kilka kryteriów, są one jednak znacząco mniejsze niż te obowiązujące w Certyfikacji na poziomie Brązowym, Srebrnym i Złotym. Kryteria są wyszczególnione w załączonej poniżej prezentacji, która zawiera również informację o przebiegu procedury aplikowania i nadawania Zielonych Certyfikatów.

DOFINANSOWANIE

Szkółki, które pomyślnie przejdą procedurę aplikowania, będą mogły ubiegać się o dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie do 10 000 zł rocznie. Podstawowe informacje o zasadach obowiązujących przy dofinansowaniu również znajdują się w załączonej prezentacji.

Osobą kontaktową we wszelkich sprawach dot. Certyfikacji Grassroots (tylko "zielona gwiazdka") jest Jagoda Weiss - jagoda.weiss@pzpn.pl.