Kursanci analizowali grę Lecha

Trenerzy uczestniczący w kursie UEFA B w niedzielę odwiedzili INEA Stadion. W ramach zajęć uważnie przyglądali się spotkaniu Lecha Poznań z Wisłą Płock przygotowując analizę taktyczną obu zespołów.


Kurs UEFA B jest jednym z dziesięciu szkoleń trenerskich jakie obecnie odbywają się w Wielkopolsce. Uczestniczą w nim szkoleniowcy, którzy wcześniej zdobyli już uprawnienia UEFA C umożliwiające pracę zarówno z seniorami i młodzieżą, a teraz przystępują - mając już co najmniej roczne doświadczenie w pracy - do dalszej edukacji. Program kursu jest bardzo obszerny, łącznie ze stażami to aż 179 godzin nauki, zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Zajęcia mają bardzo szeroki zakres tematyczny i właśnie dzięki tej różnorodności kursanci trafili na Bułgarską.

Dzięki współpracy z Lechem Poznań, grupa 32 trenerów pod opieką Błażeja Czyżewskiego obejrzała w niedzielę pojedynek 17. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Kolejorz podejmował Wisłę Płock. Kursanci na wydarzenia boiskowe patrzyli jednak nieco inaczej niż reszta publiki. - Jednym z elementów kursu UEFA B jest obserwacja z analizą, dlatego też każda kolejna grupa musi zrealizować określone zadanie. Celem jest spojrzenie na mecz z innej perspektywy, oczami trenera analityka. Uczący się szkoleniowcy oglądają spotkanie próbując rozpracować założenia taktyczne i przyjęte warianty gry. Zawsze tyczy się to obu drużyn. Mamy na miejscu Lecha, więc dzięki temu możemy zajęcia przeprowadzić na pojedynkach najwyższej klasy rozgrywkowej - podsumowuje Trener Koordynator Wielkopolskiego ZPN, Marcin Drajer.​