Ligowe rozgrywki kobiet

Bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach Ekstraligi Medyk Konin, który odniósł kolejne ligowe zwycięstwo. Wciąż bez punktów pozostaje Polonia Poznań w Ekstralidze i Kotwica Kórnik w I lidze.

W sobotę w Koninie zawodniczki Medyka przed pierwszym gwizdkiem odebrały puchar oraz brązowe medale za zdobycie III miejsca w zeszłym sezonie Ekstraligi. Być może to wpłynęło na dekoncentrację Medyczek, które w pierwszych minutach oddały inicjatywę zawodnikom UJ Kraków. Po 10 minutach nastąpiło jednak przebudzenie w szeregach gospodyń, które do przerwy zdołały zdobyć 4 bramki, a autorką trzech trafień była Nicol Kaletka. Koninianki 5 bramkę zdobyły tuż po przerwie, a jej autorkąbyła Dominika Kopińska. Pewne prowadzenie sprawiło, że gospodynie nieco się rozluźniły i pozwoliły Jagiellonkom na strzelenie dwóch bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Romana Jaszczaka 5:2.

Bardzo bliska zdobycia pierwszych Ekstraligowych punktów była Polonia Poznań. Podopieczne Michała Waraczyńskiego przegrywały do przerwy 2:0 z Olimpią Szczecin, ale w drugiej połowie zdołały doprowadzić do wyrównania za sprawą trafień Bączyk i Sawickiej. Kiedy już wszyscy spodziewali się podziału punktów gospodynią w 90minucie przeprowadziły akcję po której Natalia Hryb strzeliła zwycięską bramkę.

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi odniosły zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska. Beniaminek pokonał na własnym boisku Akademię Piłkarską LG Gdańsk 3:2 po dwóch bramkach Mikołajczyk i jednym trafieniu Ciesiółki.

Niestety wciąż bez punktów pozostaje nasz drugi pierwszoligowy beniaminek. Piłkarki Kotwicy Kórnik na kolejne ligowe spotkanie udały się do Bydgoszczy. Piłkarki KP przejęły całkowitą kontrolę nad spotkaniem, pokonując podopieczne Hanny Olszańskiej aż 8:1.

Ważne ligowe punkty zdobyły rezerwy Medyka Konin, które na własnym boisku pokonały 1:0 Unifreez Górzno. Zwycięską bramkę zdobyła Klaudia Nogalska.

W II Lidze doszło do derbowego spotkania, w którym Ostrovia Ostrów Wlkp. pokonała przed własną podopieczną piłkarki Lipna Stęszew. Pewne zwycięstwo odniosły piłkarki Grodziska Wielkopolskiego, które 5:1 pokonały Orzeł Wałcz.

W rozgrywkach wielkopolskich III ligi doskonale radzą sobie rezerwy Polonii Poznań, które odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym razem 1:0 pokonały zawodniczki Zjednoczeni Kaczory. Pierwsze punkty zdobyły piłkarki UAM Poznań. Akademiczki pokonały 3:1 na wyjeździe drugi zespół Kotwicy Kórnik. Derby Konina pomiędzyUKS Górnicza, a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową zostały przełożone na najbliższą środę.

W drugiej grupie III Ligi rezerwy Ostrovii rozgromiły na swoim obiekcie Grom Czacz aż 9:0. Pewne zwycięstwo odniosły także piłkarki Juna-trans Stare Oborzyska, które pokonały u siebie Grom Wolsztyn 5:1. Mecz Ka4 ResPect Krobi pomiędzy Polonią Leszno został przełożony na listopad.