Ligowe zmagania kobiet

Miniony weekend w rozgrywkach kobiet przyniósł wiele piłkarskich emocji. Tylko remisem zakończył się mecz Medyka w Białek Podlaskiej, a piłkarki Polonii Poznań odniosły kolejną porażkę. Równie ekscytujące okazały się zmagania w Ekstralidze, po ciekawym spotkaniu Polonia Środa zwyciężyła w debrach Wielkopolski. Z kolei w III lidze odbyły się derby Poznania, gdzie Polonia Poznań zmierzyła się z UAM.

Mecz Medyka z Białą Podlaską zakończył się niespodziewanym remisem. Po ostatnim pewnym zwycięstwie Koninianek nad wicemistrzem polski Czarni Sosnowiec wszyscy spodziewali się łatwej przeprawy w Białej Podlaskiej. Tymczasem akademiczki wysoko postawiły Medyczkom poprzeczkę i podopieczne Romana Jaszczaka do Konina wracały z jednym punktem.

Niestety wciąż bez punktów w Ekstralidze pozostają piłkarki Polonii Poznań. Kibicie bardzo liczyli, że sobotni mecz z Wrocławiem zakończy się korzystnym wynikiem dla Poznanianek. Niestety gospodynie straciły gola w 65 minucie i mimo kilku okazji nie potrafiły doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry akademiczki ustaliły wynik meczu na 0:2.

W pierwszej lidze doszło do derbowego spotkania pomiędzy Polonią Środa, a Kotwicą Kórnik. Kibice zgromadzeni na Średzkim stadionie obejrzeli naprawdę niezwykłe widowisko. Były piękne bramki i niesamowite emocje do ostatnich minut. W pierwszej połowie piłkarki z Kórnika prowadziły po dwóch bramkach Boguszyńskiej. Polonia miała swoje sytuacje ale brakowało im szczęścia w polu karnym. Po przerwie gospodynie przejęły inicjatywę. Do wyrównania doprowadziła Mikołajczak, która dwukrotnie znalazła sposób na pokonanie bramkarki Kotwicy. Zwycięską bramkę w 90 minucie strzeliła Roksana Wojtecka, która popisała się przepięknym strzałem zza pola karnego.

Rezerwy Medyka także do Konina przywiozły tylko punkt. W meczu z KS Raszyn padł remis 1:1.

W III lidze kobiet najciekawiej zapowiadały się derby Poznania, gdzie UAM Poznań podejmował rezerwy Polonii Poznań. Nie było to tak emocjonujące spotkanie do jakich przyzwyczaiły nas w derbowych pojedynkach oba zespoły choć oczywiście obfitowało w wiele sytuacji bramkowych i ostre pojedynki. Polonia Poznań odniosła zasłużone zwycięstwo nad akademiczkami 4:2.W II grupie Stare Oborzyska rozgromiły aż 16:0 Grom Czacz. Natomiast debiutujące zawodniczki KA4 resPect odniosły kolejne zwycięstwo, tym razem na trudnym terenie w Wolsztynie pokonały piłkarki Gromu 5:4.