fot. Wielkopolski ZPN

Lista drużyn zgłoszonych do sezonu 2020/21

Wielkopolski ZPN zakończył proces przyjmowania zgłoszeń do rozgrywek na sezon 2020/21. Na wszystkich szczeblach męskiej piłki seniorskiej wystąpi aż 430 naszych drużyn!

Termin zgłoszeń do rozgrywek upłynął 15 czerwca. Nie wszystkie drużyny do tego czasu dopełniły formalności, stąd w kolejnych dniach Związek wyjaśniał bezpośrednio z zainteresowanymi brak aplikacji. Ta sama data była graniczną na podjęcie decyzji o ewentualnym starcie w niższej lidze. Z takiej możliwości skorzystały cztery kluby. Jako ostatni do tego grona dołączyli Zjednoczeni Trzemeszno, którzy zrezygnowali z udziału w V lidze i będą w sezonie 2020/21 grać w Klasie Okręgowej.

Wśród drużyn zgłoszonych do rozgrywek brakuje pięciu, które miały przystąpić do nich wiosną. Tak naprawdę z mapy rozgrywek seniorskich zniknął tylko jeden klub - LZS Trzcianka (Klasa A - prowadzone były działania mające na celu wcielenie klubu w struktury Lubuszanina Trzcianka).  Ponadto w rozgrywkach nie zobaczymy drugich drużyn Tulisii Tuliszków (Klasa B), Mieszka Gniezno, MKS-u Dąbie oraz Piasta Grodziec (Klasa B).

Do rywalizacji seniorskiej przystąpi za to aż 16 nowych drużyn! Wśród nich znalazły się zespoły rezerw, kluby wracające do rozgrywek, podmioty wcześniej zajmujące się tylko szkoleniem młodzieży jak i zupełnie nowe kluby, które dopiero wstąpiły w szeregi Wielkopolskiego ZPN. O punkty w nowych rozgrywkach powalczą:
- Akademia Piłkarska Dębiec;
- Błędno Nądnia;
- Czarni Ferdynandowo;
- Grom II Czacz;
- Huragan Podrzewie;
- Huragan II Pobiedziska;
- Iskra Czernice;
- Kłos II Budzyń;
- Korona II Stróżewo;
- Koziołek Poznań;
- KS Sękowo;
- LKS Godziesze 1966 II;
- Orla Jutrosin;
- Orzeł Słopanowo;
- Patriot Mieścisko;
- Promień II Krzywiń;
- Radwan II Lubasz.

Łącznie w sezonie 2020/21, z uwzględenieniem zespołów szczebla centralnego, na boiskach będzie rywalizować 430 wielkopolskich drużyn. Poniżej przedstawiamy listę drużyn zgłoszonych do rozgrywek od IV ligi do Klasy B. Ostateczne zestawienie będzie znane po zakończeniu procesu licencyjnego (także w III lidze, z uwzględnieniem procedury odwoławczej). Zatwierdzenia liczebności poszczególnych lig oraz podziału drużyn na grupy dokona Zarząd Wielkopolskiego ZPN 30 czerwca.

LISTA DRUŻYN SENIORSKICH ZGŁOSZONYCH DO SEZONU 2020/21

 

IV LIGA

  1. Centra 1946 Ostrów Wielkopolski
  2. GKS Dopiewo
  3. GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne
  4. Iskra Szydłowo
  5. Kotwica Kórnik
  6. Lubuszanin Trzcianka
  7. Obra 1912 Kościan
  8. Odolanovia Odolanów
  9. Olimpia Koło
  10. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
  11. OTPS Winogrady Poznań
  12. Pinsel-Peter Krobianka Krobia
  13. Pogoń Nowe Skalmierzyce
  14. Polonia Kępno
  15. Polonia 1912 Leszno
  16. Unia Swarzędz
  17. Victoria Ostrzeszów
  18. Victoria Września
  19. Warta Międzychód
  20. Wilki Wilczyn

*Akces gry w IV lidze drużyn rezerw zgłosiły Warta Poznań oraz KKS 1925 Kalisz. Decyzję w ich sprawie Zarząd Wielkopolskiego ZPN podejmie 30 czerwca.

V LIGA

  1. 1922 Lechia Kostrzyn
  2. Agro-Tom Lew Pogorzela
  3. AP Reissa Poznań
  4. Astra Krotoszyn
  5. Błękitni Wronki
  6. Concordia Murowana Goślina
  7. Czarni Czerniejewo
  8. GKS Rychtal
  9. GKS Sompolno
  10. GLKS Wysoka
  11. Grom Plewiska
  12. Grom Wolsztyn
  13. Huragan Pobiedziska
  14. Korona PiaskI
  15. KS Opatówek
  16. Lechita Kłecko
  17. Leśnik Margonin
  18. Lipno Stęszew
  19. MKS Dąbie
  20. MKS Kania Gostyń
  21. Noteć Czarnków
  22. Orkan Chorzemin
  23. Orkan Śmiłowo
  24. Orzeł Mroczeń
  25. Patria Buk
  26. Piast Czekanów
  27. Piast Kobylin
  28. Piast Poniec
  29. PKS Racot
  30. Płomień Połajewo
  31. Płomień Przyprostynia
  32. Pogoń Łobżenica
  33. Pogoń Śmigiel
  34. Polonia Chodzież
  35. Polonus Kazimierz Biskupi
  36. Promień Krzywiń
  37. Przemysław Poznań
  38. Raszkowianka Raszków
  39. Rawia Rawicz
  40. SKP Słupca
  41. Sokół Pniewy
  42. Sparta Oborniki
  43. Sparta Szamotuły
  44. Sparta Złotów
  45. Stal Pleszew
  46. Stella Luboń
  47. Tulisia Tuliszków
  48. Victoria Skarszew
  49. Vitcovia Witkowo
  50. Wełna Skoki
  51. Wiara Lecha Poznań
  52. Zamek Gołańcz
  53. Zefka Kobyla Góra
  54. Zjednoczeni Rychwał

KLASA OKRĘGOWA

  1. Avia Kamionki
  2. Barycz Janków Przygodzki
  3. Baszta Przedecz
  4. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski
  5. Brenewia Wijewo
  6. CKS Zbiersk
  7. Clescevia Kleszczewo
  8. Czarni Ostrowite
  9. Czarni Wróblewo
  10. Dąb Kębłowo
  11. Fortuna Wieleń
  12. GKS Grębanin
  13. GKS Jaraczewo
  14. GKS Żerków
  15. Grom Czacz
  16. Grom Golina
  17. GTS Phytopharm Klęka
  18. Gwiazda Siedlec
  19. Helios Czempiń
  20. Huragan Michorzewo
  21. Iskra Krajenka
  22. Juna-Trans Stare Oborzyska
  23. Kasztelania Brudzew
  24. KKS Jurand Koziegłowy
  25. Kłos Budzyń
  26. Kłos Zaniemyśl
  27. Korona Stróżewo
  28. Korona Wilkowice
  29. KP Zryw K-Flex Dąbie
  30. KS Canarinhos Skórzewo
  31. Lider Swarzędz
  32. LKS Baborówko
  33. LKS Czarnylas
  34. LKS II Gołuchów
  35. LMKS Czarni Brzeźno
  36. LZS Cielcza
  37. LZS Czajków
  38. LZS Doruchów
  39. LZS Wronczyn
  40. Meblorz Swarzędz
  41. MTS Pawłowice
  42. Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
  43. NKS Niepruszewo
  44. Noteć Dziembowo
  45. Noteć Rosko
  46. Ogniwo Łąkociny
  47. Olimpia Brzeziny
  48. Orkan Jarosławiec
  49. Orkan Konarzewo
  50. Orkan Objezierze
  51. Orlik Miłosław
  52. Orzeł Granowo
  53. Orzeł Grzegorzew
  54. Orzeł Pęckowo
  55. Pelikan Dębno Polskie
  56. Pelikan Grabów
  57. Pelikan Niechanowo
  58. Piast Kobylnica
  59. Piast Nowy Belęcin
  60. Płomień Nekla
  61. Pogoń Książ Wielkopolski
  62. Polanin Strzałkowo
  63. Polonia Golina
  64. Polonia II Środa Wielkopolska
  65. Polonia Jastrowie
  66. Promień Opalenica
  67. Prosna Kalisz
  68. Radwan Lubasz
  69. Rydzyniak Rydzyna
  70. Sarnowianka Sarnowa
  71. Sokół Chwałkowo
  72. Sokół Damasławek
  73. Sokół Duszniki
  74. Sokół Kaszczor
  75. Sokół Szamocin
  76. Sparta Miejska Górka
  77. Sparta Sklejka Orzechowo
  78. Spójnia Strykowo
  79. Stella Białośliwie
  80. Strażak Licheń Stary
  81. Strażak Słupia
  82. Suchary Suchy Las
  83. Szturm Junikowo Poznań
  84. Tarnovia Tarnówka
  85. TS Gminy Kamieniec
  86. Unia Wapno
  87. Victoria II Września
  88. Warta Eremita Dobrów
  89. Warta Krzymów
  90. Warta Pyzdry
  91. Warta Śrem
  92. Wenus Jędrzejewo
  93. Wielkopolska Komorniki
  94. Wisła Borek Wielkopolski
  95. WKS Witaszyce
  96. WKS Wyszyny
  97. Zawisza Łęka Opatowska
  98. Zieloni Koźminek
  99. Zjednoczeni Kaczory
  100. Zjednoczeni Pudliszki
  101. Zjednoczeni Trzemeszno
  102. Złoci Złotkowo

KLASA A

  1. 1920 Mosina
  2. Antares Zalasewo
  3. AP Błękitni Owińska
  4. Awdaniec Pakosław
  5. Błękitni Chruszczyny
  6. Błękitni Kąkolewo
  7. Błyskawica Nieżychowo
  8. Byki Obrowo
  9. CKS Zduny
  10. Czantoria Gościeszyn
  11. Czarni Dobrzyca
  12. Czarni Kaźmierz
  13. Dąb Boguszyn
  14. Dąbroczanka Pępowo
  15. Derby Stara Łubianka
  16. Dragon Dzierzbin
  17. Drawa Krzyż
  18. FAS KS Fałkowo
  19. Formaton Piast Łubowo
  20. GKS Golęczewo
  21. GKS Krzemieniewo
  22. GKS Osiek Mały Łuczywno
  23. GKS Rzgów
  24. GKS Włoszakowice
  25. Gladiatorzy Pieruszyce
  26. Golnica Ryczywół
  27. Górnik Kłodawa
  28. Grom Malanów
  29. Gryf Zofiowo
  30. Helios Bucz
  31. Helios II Czempiń
  32. Hetman Orchowo
  33. Huragan Szczury
  34. Iskra II Szydłowo
  35. Iskra-Prosna Sieroszewice
  36. Jaskiniowiec Rajsko
  37. Karpik Kopanica
  38. Kłos Gałowo
  39. Kłos II Zaniemyśl
  40. Kormoran Święciechowa
  41. Korona Bukowiec
  42. Korona-Pogoń Stawiszyn
  43. KP Piła
  44. KS Gaj Wielki
  45. KS Gminy Brodnica Manieczki
  46. KS Hanulin
  47. KS Mostki
  48. KS Polonia Poznań
  49. KS Rogaszyce
  50. Błękitni Kuźnica Czarnkowska
  51. Las Kuczków
  52. Las Puszczykowo
  53. Leśni Zawada
  54. Leśnik II Margonin
  55. Leżenica - Nowy Dwór
  56. Lilia Mikstat
  57. LKS Godziesze 1966
  58. LKS Jankowy
  59. LKS Lipa
  60. Lotnik-1997 Poznań
  61. Luboński 1943 Luboń
  62. LUKS Stare Bojanowo
  63. LZS Głuchowo
  64. LZS Huragan Młynkowo
  65. LZS Otorowo
  66. GLZS Piast Skic
  67. LZS Trzcinica
  68. Łobzonka Wyrzysk
  69. Maratończyk Brzeźno
  70. Masovia Kraszewice
  71. Nałęcz Babiak
  72. Nałęcz Ostroróg
  73. NAP Nowy Tomyśl
  74. Obra Zbąszyń
  75. Ogrol Sielinko
  76. OKS Ostrów Wielkopolski
  77. Orły Huta Łukomska
  78. Orzeł Kawęczyn
  79. Orzeł Rostarzewo
  80. GKS Osiek Wielki
  81. Piast Grodziec
  82. Pieczarka Wielichowo
  83. Płomień Opatów
  84. Pogoń Lwówek
  85. Pogoń Trębaczów
  86. Pogrom Luboń
  87. Poznań FC
  88. Prosna Chocz-Kwileń
  89. RKS Radliczyce
  90. Rożnovia Rożnowo
  91. Ruch Bojanowo
  92. Rydzyniak II Rydzyna
  93. Rywal-Ewmar Kurza Góra
  94. Rywal-Klon Mochy
  95. Rzemieślnik Kwilcz
  96. Sokoły Droszew
  97. Sokół Bralin
  98. Sokół Kościerzyn Wielki
  99. Sokół Mieścisko
  100. Sokół Rakoniewice
  101. Sokół Świba
  102. Sokół Włoszakowice
  103. Sokół Wroniawy
  104. Sparta Barłogi
  105. Szczyt Szczytniki
  106. Tarchalanaka Tarchały Wielkie
  107. GKS Tarnovia II Tarn. Podg. Baranowo
  108. GKS Tarnovia III Tarnowo Podgórne
  109. Teleszyna Przykona
  110. Tęcza-Osa Osieczna
  111. Tur Turew
  112. UKS Śrem
  113. Victoria Laski
  114. Warta Kramsk
  115. Warta Rumin
  116. Warta Sieraków
  117. Wicher Dobra
  118. Wicher Strzyżewo
  119. WKS Owieczki
  120. Włókniarz Okonek
  121. Zawisza Dolsk
  122. Zieloni Gaj Mały
  123. Znicz Obra
  124. Znicz Władysławów
  125. Żaki Taczanów

KLASA B

  1. Ajax Rojów
  2. AP Dębiec Poznań
  3. Arka Kiekrz
  4. Błędno Nądnia
  5. Błękitni Mąkolno
  6. Błękitni Sparta Kotlin
  7. Błysk Daniszyn
  8. Błyskawica Bronisławki
  9. Błyskawica Jaromierz
  10. Bonikovia Boników
  11. Borusja Boruja Kościelna
  12. Czarni Ferdynandowo
  13. Czarni Wierzbno
  14. Czarni II Wróblewo
  15. Dąb Bolewice
  16. Dąb Dębnica
  17. Fara Pelikan Żydowo
  18. GKS Gułtowy
  19. GKS Olszówka
  20. GKS II Sompolno
  21. Grom Binino
  22. Grom Czeluścin
  23. Grom Zębowo
  24. Grom II Czacz
  25. Huragan Łomnica
  26. Huragan Podrzewie
  27. Huragan II Pobiedziska
  28. Iskra Czernice
  29. Iskra Bądecz
  30. Iskra Długie Stare
  31. Jadwiżański KS Poznań
  32. Jastrząb Rudniki
  33. Jedność Zakrzewo
  34. Korona Brzeźnica
  35. Korona Chełmce
  36. Korona Dębno
  37. Kłos II Budzyń
  38. Korona II Stróżewo
  39. Koziołek Poznań
  40. KP Iskra Runowo
  41. KS 1999 Łopuchowo
  42. KS Apol Term-Pir Spławie
  43. KS Kamień
  44. KS Kąsinowo
  45. KS Sękowo
  46. KS Straszkovia Straszków
  47. KS Strzeszyn
  48. KS Uchorowo
  49. KUKS Zębców Ostrów Wielkopolski
  50. Legion Krępsko
  51. Lider Szczytniki Czerniejewski
  52. Liskowiak Lisków
  53. LKS Godziesze 1966 II
  54. LKS Kicin
  55. LKS Piotrowo
  56. LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski
  57. LZS Chynowa
  58. LZS Karszew
  59. LZS Mikorzyn
  60. LZS Ostrówiec
  61. LZS Siedlików
  62. LZS Wąsowo
  63. Noteć II Dziembowo
  64. Noteć II Rosko
  65. Noteć Miasteczko Krajeńskie
  66. Odlew Poznań
  67. Okoń Sapowice
  68. Orla Jutrosin
  69. Orlik Sepno
  70. Orły Plewiska
  71. Orzeł Gulcz
  72. Orzeł Lipka
  73. Orzeł Łowyń
  74. Orzeł Osiek n. Notecią
  75. Orzeł Słopanowo
  76. Orzeł Wysocko Wielkie
  77. Patriot Mieścisko
  78. Pelikan Nowy Karolew
  79. Piast II Kobylin
  80. Piast Jabłonna
  81. Płomień Chrzypsko Wielkie
  82. Płomień II Przyprostynia
  83. Pogoń II Nowe Skalmierzyce
  84. Promień II Krzywiń
  85. Radwan II Lubasz
  86. Rokita Rokietnica
  87. Sam Jastrzębsko Stare
  88. Sokół-Orkan Chobienice
  89. Sokół Chwaliszew
  90. Sokół Gębice
  91. Sparta Brody
  92. Sparta Russów
  93. Stal II Pleszew
  94. Stella II Luboń
  95. Sulimirczyk Sulmierzyce
  96. Tarzani Wrzeszczyna
  97. Tęcza Tuchorza
  98. Tornado Tarnowo
  99. TS 05 Nowy Tomyśl
  100. Unia Ujście
  101. Victoria Miały
  102. Victoria II Skarszew
  103. Warta Obrzycko
  104. Warta Wartosław
  105. Wełna Rogoźno
  106. Wełnianka Kiszkowo
  107. Wicher Mycielin
  108. Wielkopolanin Siemianice
  109. Wisła II Borek Wielkopolski
  110. WKS Boguszyczki
  111. WKS Sobótka
  112. Wtórowianka Wtórek
  113. Zjednoczeni II Pudliszki
  114. ZKS Zelgniewo
  115. Zryw Kierzno
  116. Zryw Sypniewo