fot. TwojaSlupca.pl

LOKUM 3. Liga - podsumowanie #3

To była kolejka pod znakiem zwycięstw gości! Zaglądamy na boiska LOKUM 3. Ligi. Co działo się na nich w miniony weekend?

LOKUM 3. Liga nie zwalnia tempa! Tym razem weekendowe granie rozpoczęliśmy w Toruniu. Choć pierwsza połowa niekoniecznie na to wskazywała - zakończyła się bowiem bramkowym remisem - JSS debiutujący w tym sezonie przed własną publicznością uległ bydgoszczankom 1:4. Gościnie rozstrzelały się po przerwie, kiedy to w przeciągu zaledwie dziewięciu minut trzykrotnie wpisały się na listę strzelczyń.

Niezwyciężone

Bez porażki w lidze pozostają ekipy ze Szczecina i Słupcy. Liderujące w zestawieniu LFA mimo wymagających warunków atmosferycznych zwyciężyły w Luzinie z GOSRIT-em pewnie oraz wysoko. Z kompletem punktów powróciła do siebie także Słupczanka, która mierzyła się z Lechią Gdańsk.

- To udany start sezonu, szczególnie dla beniaminka. Nie znaliśmy zespołów, z którymi przyjdzie nam grać. Cieszymy się bardzo z tych kompletów punków, tym bardziej, że dwa z nich zainkasowaliśmy w spotkaniach wiążącymi się z długimi, męczącymi wyjazdami - ocenia Mirosław Kwaśny, trener ekipy ze Słupcy. - Lechia Gdańsk była zdecydowanie naszym najtrudniejszym przeciwnikiem na tym etapie zmagań. Gospodynie postawiły trudne warunki, zwłaszcza w pierwszej połowie, w którą weszliśmy średnio. Mimo tego na przerwę schodziliśmy prowadząc 2:1. Jeśli chodzi o drugą odsłonę meczu, była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Tych bramek mogło być więcej, ale przede wszystkim cieszy mnie nasza ładna kombinacyjna gra - dodaje.

"Siostrzane" derby

3. kolejka rozgrywek spod znaku LOKUM to także "derby" dwóch Victorii: Sianów i Niemcz Osielsko. Górą w tym starciu okazała się klasyfikowane wyżej ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego prowadzona przez Piotra Kamińskiego.

Swe premierowe zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna pomorskich pszczółek. Medyk POLOmarket III Konin wciąż bez punktów.

JSS Toruń - Chemik Bydgoszcz 1:4
Klaudia Grodzicka 41' - Anna Fordon 9', Nicole Nowak 59', Edyta Sobczyk 61', Justyna Zabłotna 68'

Victoria SP2 Sianów - Victoria Niemcz Osielsko 1:5
Anastazja Żaczek 49' - Anna Lewandowska 4' 83', Marta Skory 16', Viktoriya Khuda 65', Martyna Boguszyńska 79'

Lechia Gdańsk - Słupczanka Słupca 1:3
Ewelina Kulla 36' - Klaudia Szymczak 17', Margarita Królak 45', Maja Pacholska 53'

GOSRIT Luzino - LFA Szczecin 0:4
Katarzyna Wytlib 31' 90', Karolina Karaczyn 35', Marta Filipowicz 80'

Medyk POLOmarket III Konin - KS Pszczółki 1:4
Zlata Smirnova 4' - Aleksandra Rajrek 9' 22', Małgorzata Widera 1', Zuzanna Urban 90'