fot. Podpisanie kontraktu z firmą LOKUM | fot. Wiktoria Łabędzka

LOKUM sponsorem tytularnym lig kobiecych

Kontynuujemy biznesową ofensywę, mającą na celu rozwój żeńskiego futbolu. Na mocy umowy zawartej pomiędzy Wielkopolskim ZPN a LOKUM firma z branży deweloperskiej została sponsorem tytularnym rozgrywek trzeciej i czwartej ligi kobiet w sezonie 2022/23.

Na mocy umowy podpisanej do końca sezonu 2022/23 LOKUM zostało sponsorem tytularnym rozgrywek trzeciej oraz czwartej ligi kobiet. - Dzisiaj w gronie naszych sponsorów witamy firmę LOKUM. Cieszę się z zapoczątkowania nowej współpracy, która umożliwia nam kontynuację i poszerzenie działań marketingowych dotyczących rozgrywek kobiecych - nie ukrywa Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego ZPN.

LOKUM to firma z branży deweloperskiej specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym, aktualnie działająca na terenie Środy Wielkopolskiej. Jej hasłem przewodnim jest "Mieszkaj komfortowo!". Spółka chętnie wspiera lokalne inicjatywy, stąd również decyzja o współpracy z naszym Związkiem. - Na przestrzeni kilku lat wspieraliśmy różne ciekawe projekty związane ze sportem w regionie. Czynnie wspieramy też lokalny klub piłkarski Polonia Środa Wielkopolska. Chciałbym podkreślić, że cieszy nas możliwość współpracy z Wielkopolskim ZPN, ponieważ chcemy dołożyć cegiełkę do rozwoju piłki kobiecej w całym regionie - podkreśla Michał Szafrański, menager ds. nieruchomości i inwestycji dewelopera.

Kooperacja obu stron umowy to szansa na kontynuację zapoczątkowanych przez Związek działań tj. wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek czy konkurs na fotografię sezonu przedstawiającą zmagania naszych pań. Ponadto planowane jest przeprowadzenie transmisji z wybranych meczów rozgrywek. Cała otoczka przyczynia się do wzrostu zainteresowania piłką kobiecą w regionie, której poziom stale się podnosi.

- Od kilku lat widzimy progres w tym aspekcie. Coraz więcej klubów otwiera się na piłkę kobiecą, powstaje coraz więcej drużyn, a przede wszystkim rośnie liczba dziewczynek grających w piłkę. To pewien trend, ale myślę, że przyczynia się do tego odpowiednie wsparcie oraz motywacja. To ważne, ponieważ docelowo pomoże reprezentacji: im szersza ta piramida od dołu, tym dynamiczniejszy i zauważalny postęp całego żeńskiego futbolu - podsumowuje prezes.