Lotnik Poznań dołącza do grona wycofanych

​Przedwczesne okazały się informacje o starcie 55 zespołów w Klasie B strefy poznańskiej. Do wycofanych w ostatnich dniach Zielonych Lubosz, Wełny Rogoźno i Mawitu Lwówek w ostatniej chwili dołączył Lotnik Poznań.


Zespół ze stolicy Wielkopolski zrezygnował z występów na najniższym poziomie rozgrywek z tego samego powodu, co pozostałe zespoły - braku odpowiedniej liczby chętnych do gry zawodników. Tym samym to kolejny rozwiązany zespół, który jeszcze niedawno rywalizował na wyższym szczeblu. Lotnik w sezonie 2015/16 grał w B-klasie, ale jako beniaminek nie zdołał się w niej utrzymać. W ostatnim sezonie zespół zajął 10. miejsce w swojej grupie Klasy B. Ze względu na remont boiska na poznańskiej Głuszynie, Lotnik miał jesienią wszystkie mecze rozgrywać na wyjeździe.

Po wycofaniu Lotnika uboższa o jeden zespół stała się grupa 3 B-klasy. Podobnie jak w grupie 1, tak i tu zatem jeden zespół w każdej kolejce będzie pauzował. W pierwszej serii gier "odpoczywać" będą w związku z tym drużyny Błękitnych Owińska oraz Pogromu Luboń.