Lubuszanin zatrzymany - dziewiąta kolejka IV ligi

​Zakończyła się seria ośmiu zwycięstw z rzędu Lubuszanina Trzcianka. Podopieczni Jarosława Feciucha przegrali wyjazdowe starcie z Polonią Leszno 1:2. Goście objęli prowadzenie po samobójczym golu Łukasza Bugzela. Trzy minuty później wyrównał Łukasz Glapiak. Po przerwie zwycięstwo polonistów przypieczętował Damian Nowak. Mimo porażki “Lubu” zachował fotel lidera. Jednak przewaga nad Pogonią Nowe Skalmierzyce wynosi zaledwie jeden punkt.

Aż pięć meczów dziewiątej kolejki zakończyło się wynikiem 1:0. Tak było m.in. w Kole, gdzie Olimpia po trafieniu Miłosza Nowickiego ograła ostrowską Centrę. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Krobianki z LKS Gołuchów,a decydującego gola zdobył Jędrzej Urbański. Wspomniany wicelider, Pogoń Nowe Skalmierzyce zwyciężyła po bramce Dawida Kuczyńskiego. Jeden gol zadecydował także w starciu Tarnovii z Obrą Kościan. Tutaj na wagę trzech punktów trafił Igor Rudawski. Podobnie było w Kępnie. Miejscowa Polonia zwyciężyła 1:0 z Wartą Międzychód po trafieniu Łukasza Walczaka. Trzecie zwycięstwo w sezonie i trzecie na własnym stadionie zanotował Orkan Śmiłowo. Tym razem śmiłowianie pokonali Zjednoczonych Trzemeszno 3:2. Dwa gole dla miejscowych zdobył Wojciech Wypusz, a jednego Jędrzej Wiśniewski. Dla gości trafiali Robert Pepliński i Kamil Wysocki.

Po siedmiu meczach bez zwycięstwa przełamała się Kotwica Kórnik. Zespół Tomasza Nawrota wygrał w Pniewach 4:2. Do przerwy przyjezdni prowadzili po bramkach Błażeja Wieśko i Dawida Urbanka. Tuż po zmianie stron kontaktowego gola dla Sokoła strzelił Bartłomiej Graczyk. Przyjezdni odskoczyli na dwie bramki w siedemdziesiątej trzeciej minucie. Wówczas swojego drugiego gola w meczu strzelił Błażej Wieśko. Siedem minut później pniewski zespół ponownie zdobył kontaktową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Galasz. Zwycięstwo Kotwicy przypieczętował trzy minuty później Piotr Kalak. Humory dopisywały kibicom w Opatówku. Miejscowa “Kosa” po golach Konrada Chojnackiego i Stayko Stoycheva pokonała Victorię Września 2:0. W niedzielę rozegrano jeden mecz, w którym wągrowiecka Nielba zmierzyła się z Unią Swarzędz. Starcie tych drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem.

Olimpia Koło - Centra 1946 Ostrów Wlkp. 0:1
Bramka: Miłosz Nowicki 67’.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - LKS Gołuchów 1:0
Bramka: Jędrzej Urbański 64’.

Polonia 1912 Leszno - Lubuszanin Trzcianka 2:1
Bramki: Łukasz Glapiak 27’, Damian Nowak 52’ - Łukasz Bugzel 24’ (samobójcza).

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:0
Bramka: Dawid Kuczyński 70’.

Orkan Śmiłowo - Zjednoczeni Trzemeszno 3:2
Bramki: Wojciech Wypusz 5’, 28’, Jędrzej Wiśniewski 32’ - Robert Pepliński 38’, Kamil Wysocki 55’.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Obra Kościan 0:1
Bramka: Igor Rudawski 29’.

Sokół Pniewy - Kotwica Kórnik 2:4
Bramki: Bartłomiej Graczyk 47’, Krzysztof Galasz 80’ - Błażej Wieśko 15’, 73’, Dawid Urbanek 32’, Piotr Kalak 83’.

Polonia Kępno - Warta Międzychód 1:0
Bramka: Łukasz Walczak 52’.

KS Opatówek - Victoria Września 2:0
Bramki: Konrad Chojnacki 64’, Stayko Stoychev 73’.

Nielba Wągrowiec - Unia Swarzędz 0:0