Marathon Cup w weekend na Śródce

​Zbliża się lato i choć rozgrywki ligowe są w pełni, rozpoczynają się już coroczne turnieje. W najbliższy weekend na obiekcie MOS na poznańskiej Śródce po raz dziewiąty rozegrany zostanie turniej Marathon Cup 2018 organizowany przez Klub Sportowy Koziołek Poznań.


Impreza dorobiła się rangi międzynarodowej. Także w tym roku nie zabraknie zagranicznych gości. Wśród 32 uczestników znalazły się dwa zespoły niemieckiego Viktoria Mitte. W stawce znajdą się także przedstawiciele czołowych szkółek piłkarskich w kraju - Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok czy Legii Warszawa. W turnieju wystąpią drużyny złożone z dzieci urodzonych w 2009 roku i młodszych.

Przez dwa dni każdy z zespołów rozegra po 13 spotkań. Pierwszego dnia rywalizacja toczyć się będzie w czterech ośmiozespołowych grupach. Wyniki zdeterminują rozstawienie na drugi dzień zmagań, w którym rozgrywki będą odbywać się już o konkretne miejsca. Oprócz ciągłej rywalizacji sportowej obecnych czekają liczne atrakcje, między innymi mecz pokazowy, pokaz piłkarskiego freestyle'u czy możliwość gry na mobilnym boisku w zaledwie trzyosobowych składach.

Początek turnieju zaplanowano na godzinę 9:00. Oficjalnego otwarcia imprezy dokona Prezes Wielkopolskiego ZPN, Paweł Wojtala. Ceremonia dekoracyjna kończąca turniej w niedzielę o 15:30.