Medyka Konin nie zwalnia - kolejna runda w rozgrywkach kobiet

W rozgrywkach kobiet piłkarki Medyka Konin nie zwalniają tempa i w minioną sobotę odniosły kolejne ligowe zwycięstwo. Bez punktów wciąż pozostaje Polonia Poznań w Ekstralidze i Kotwica Kórnik w I Lidze.

W sobotę w Żywcu Medyk Konin pokonał piłkarki Mitechu 4:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyły Kaletka, Chudzik, Gadgaudaite oraz Kopińska. Koninianki z 19 punktami na koncie zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli a wyprzedzają je tylko Mistrzynie Polski z Górnika Łęczną.

Piłkarki Polonii Poznań tym razem gościły u siebie zawodniczki SMS Łódź. Od początku spotkania przyjezdne miały wyraźną przewagę, co udowodniły już w pierwszej połowie strzelając dwie bramki.

Nie był to najlepszy weekend dla wielkopolskich zespołów w rozgrywkach pierwszoligowych. Podziałem punktów zakończył się pojedynek rezerw Medyka z drugim zespołem SMSu Łódź. Natomiast piłkarki Polonii Środa Wlkp. musiały uznać wyższość zawodniczek Stomilanki Olsztyn i przegrały na własnym boisku z liderem rozgrywek 3:6. Wciąż bez punktów pozostają zawodniczki Kotwicy Kórnik, które uległy Pradze Warszawa aż 1:7.

W czwartej kolejce drugiej ligi Lipno Stęszew pokonało na własnym boisku rezerwy Olimpii Szczecin 2:1. Natomiast piłkarki GSS Grodzisk Wlkp. przegrały na wyjeździe 4:0 z Gwiazdą Toruń, a Ostrovia Ostrów przegrała we Włocławku 3:0.

W pierwszej grupie III Ligi rezerwy Kotwicy Kórnik pokonały na wyjeździe zespół Zjednoczeni Kaczory, a rezerwy Polonii Poznań uległy 4:1 piłkarkom UKS Górnicza Konin. Drugie zwycięstwo w sezonie odniosły akademiczki UAM Poznań, które na wyjeździe wygrały 2:0 z AZS PWSZ Konin.

W drugiej grupie trzeciej ligi Juna Trans Stare Oborzyska rozgromiły 8:1 Polonię Leszno. Natomiast Piłkarki Gromu Wolsztyn urządziły sobie festiwal strzelecki w Czaczu, gdzie pokonały gospodynie aż 11:2. Kolejne trzy punkty zdobyły piłkarki beniaminka Ka4 ResPect Krobia, które na wyjeździe zwyciężyły w meczu z rezerwami Ostrovii Ostrów 2:4.