Mieszko zbiera kolejne skalpy

Znakomicie rozgrywki IV ligi rozpoczął wracający na szczebel wojewódzki Mieszko Gniezno. Beniaminek wygrał trzeci kolejny pojedynek, tym razem pewnie ograł Unię Swarzędz 3:0. Liderem na północy pozostaje jednak Warta Międzychód, na południu zaś na czele znalazła się Victoria Września.


W Grodzie Piasta nie kryją dużych ambicji. Zespół w cuglach wygrał grupę wschodnią poznańskiej Klasy Okręgowej w poprzednim sezonie, a teraz notuje znakomitą serię w IV lidze. Drużyna, w której nie brakuje zawodników ze sporym doświadczeniem na wyższych szczeblach, pokonała już kolejno Kotwicę Kórnik, Iskrę Szydłowo i we wtorek w pierwszym domowym spotkaniu Unię Swarzędz. Co ważne, wszystkie zwycięstwa były bezdyskusyjne, wczoraj goście wracali do domów z bagażem trzech goli. Dla Unii, która do tej pory grała tylko na wyjazdach, to już druga porażka 0:3 z beniaminkiem w tym sezonie. Wcześniej w takich samych rozmiarach swarzędzki klub uległ Orłom Pniewy.

Mieszko plasuje się na drugiej pozycji wciąż oglądając plecy Warty Międzychód. Klub będący jednym z głównych faworytów do wygrania ligi w trzecim meczu pokonał GKS Dopiewo 2:0. Biało-błękitno-niebiescy nie tracą ani punktów ani goli i jako jedyni zachowują wciąż czyste konto po stronie strat. Zespół z Dopiewa jest z kolei ostatnim w grupie północnej z zerowym dorobkiem punktowym. Swoje pierwsze punkty we wtorek wywalczyły bowiem Kotwica Kórnik (2:2 na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec) i Pogoń Łobżenica (0:0 u siebie z Gromem Plewiska). Remisy padały w sumie w pięciu z ośmiu spotkań.

WYNIKI 3. KOLEJKI GRUPY PÓŁNOCNEJ IV LIGI
Huragan Pobiedziska - Wełna Skoki 1:1
Lubuszanin Trzcianka - Sparta Oborniki 0:0
Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz 3:0
Nielba Wągrowiec - Kotwica Kórnik 2:2
Orły Pniewy - GLKS Wysoka 2:2
Pogoń Łobżenica - Grom Plewiska 0:0
Tarnovia Tarnowo Podg. - Iskra Szydłowo 4:2
Warta Międzychód - GKS Dopiewo 2:0

Dwie wiktorie odnotowały na południu Victorie. Ta z Ostrzeszowa pokonała 2:0 Obrę Kościan, natomiast wrzesińska wygrała 4:1 z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Tym samym Victoria Września wskoczyła na fotel lidera wykorzystując pierwszą stratę punktów LKS-u Gołuchów (2:2 na wyjeździe z Koroną Piaski), a także fakt, że mecz Polonii 1912 Leszno z Turem 1921 Turek odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu. Twarde lądowanie w IV lidze notuje Odolanovia, która tym razem wróciła z Nowych Skalmierzyc z wynikiem 0:5. Beniaminek zamyka tabelę, a wraz z nim na pierwszą zdobycz czekają jeszcze trzy inne zespoły - wspomniany Biały Orzeł, Kania Gostyń, która wskutek walkowera straciła punkty z 1. kolejki oraz PKS Racot. Ostatni z zespołów ma jednak rozegrany dopiero jeden mecz. Zestawienie to na pewno ulegnie zmianie po czwartej kolejce, bowiem ekipy z Racotu i Odolanowa zmierzą się w bezpośrednim pojedynku, któraś z nich zatem na pewno otworzy swój dorobek punktowy.

WYNIKI 3. KOLEJKI GRUPY POŁUDNIOWEJ IV LIGI
Korona Piaski - LKS Gołuchów 2:2
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Odolanovia Odolanów 5:0
Polonia Kępno - Kania Gostyń 3:2
SKP Słupca - Rawia Rawicz 1:0
Victoria Ostrzeszów - Obra Kościan 2:0
Victoria Września - Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 4:1

W czwartej kolece wszystkie mecze grupy południowej odbędą się w sobotę, 19 sierpnia. Na północy tego dnia odbędzie się sześć spotkań, GLKS Wysoka z Pogonią Łobżenica zagrają w niedzielę, a mecz beniaminków Wełny Skoki z Orłami Pniewy przesunięto na 30 sierpnia.