fot. Certyfikacja PZPN

Ministerstwo przyznało środki na Certyfikację

Ministerstwo Sportu przyznało Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej środki na realizację programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Federacja otrzyma na projekt 35 milionów złotych.

Rozstrzygnięcie konkursu na prowadzenie programu przesunięto z 24 kwietnia na 15 maja, ale już po kilku dniach opublikowano wyniki naboru. Co równie istotne, mimo pojawiających się obaw w środowisku, nie została zmniejszona kwota na projekt. 35 milionów złotych to największy w historii Ministerstwa Sportu budżet na upowszechnianie wśród najmłodszych konkretnej dyscypliny sportu!

Dzięki decyzji Ministerstwa wykonany został kolejny duży krok do tego, by zaplanowane środki trafiły do klubów, które biorą udział w programie. Do 5 maja Polski Związek Piłki Nożnej czeka na uporządkowanie, aktualizację i odesłanie preliminarzy przez kluby. Po podpisaniu przez federację dokumentów dot. programu z Ministerstwem Sportu możliwe będzie podpisywanie umów przez PZPN z poszczególnymi uczestnikami. Wypłata środków rozpocznie się po otrzymaniu I transzy z Ministerstwa.

Program "Certyfikacji Szkółek Piłkarskich" jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce - "Planu dla piłki", w której zawiera się także Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich.