fot. Wielkopolski ZPN

Możliwość gry w niższej lidze tylko do 15 czerwca!

Wielkopolski ZPN przypomina, że 15 czerwca upływa termin zgłoszeń do rozgrywek w sezonie 2020/21. Do tego dnia kluby mogą też zgłaszać prośby o przeniesienie do niższej ligi.

Do tej pory z opcji "dobrowolnego spadku" skorzystał jeden zespół - LKS Piotrowo. Klub, który wywalczył w sezonie 2019/20 prawo gry w Klasie A, zrezygnował z niego i wciąż będzie występował na B-klasowych boiskach. Ponadto do rozgrywek seniorskich nie przystąpią na pewno wycofane w trakcie poprzednich rozgrywek drużyny MKS Tur Turek oraz Sparty Konin. Chęć powrotu do rozgrywek zadeklarowała natomiast Pogoń Lwówek, jednakże nie poparła tego złożeniem dokumentacji licencyjnej czy oficjalnego zgłoszenia do rozgrywek.

Przypominamy, że ze względu na pandemię COVID-19 i przedwczesne zakończenie rozgrywek, Wielkopolski ZPN umożliwił przeniesienie zespołu o jedną klasę niżej, ale czas na taką decyję kluby mają tylko do 15 czerwca. Późniejsze wycofanie drużyn będzie już miało surowe konsekwencje, bowiem zostanie uznane za wycofanie ze zmagań w sezonie 2020/21. Tym samym klub taki zostanie zdegradowany o dwie klasy przed startem kolejnego cyklu rozgrywek (2021/22), względnie będzie mógł zacząć grę od najniższego szczebla Klasy B w sezonie 2020/21. Ponadto ukarany zostanie również karą finansową w wysokości od 1000 (Klasa B) do 5000 (IV liga) złotych. Wskazanym jest zatem, by wszystkie kluby rozsądnie przeanalizowały swoją sytuację i możliwości, by uniknąć możliwych przykrych konsekwencji!