Kto zdobędzie Puchar Polski kobiet w województwie wielkopolskim?

W najbliższą środę poznamy zdobywcę Pucharu Polski kobiet w województwie wielkopolskim. W finałowym spotkaniu obrończynie tytułu piłkarki Medyka Konin zmierzą się podobnie jak w ubiegłym roku z Kotwicą Kórnik. Mecz finałowy odbędzie się w Koninie o godzinie 16:00.

Medyk II Konin w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pewnie pokonał Ostrovię Ostrów Wielkopolski 8:0. Wcześniej Medyczki wyeliminowały Ekstraligową Polonię Poznań, którą na własnym boisku pokonały 3:0. Nieco łatwiejsza drogę do finału miały piłkarki Kotwicy Kórnik. Podopieczne Hanny Olszańskiej rywalizowały do tej pory z niżej notowanymi zespołami. Najpierw pokonały rezerwy Ostrovi Ostrów 5:1, a w półfinale okazały się lepsze odzawodniczek JunaTrans Stare i zwyciężyły w Oborzyskach 6:2.

W ubiegłorocznym finale piłkarki Medyka pewnie pokonały wówczas drugoligową Kotwicę Kórnik aż 5:1.W tym roku obie drużyny rywalizują na tym samym szczeblu rozgrywek. Jednak Medyczki radzą sobie w I lidze dużo lepiej i jak do tej pory zdobyły 8 punktów. Tymczasem beniaminek z Kotwicy zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez zdobyczy punktowej. Oba zespoły nie rywalizowały jeszcze ze sobą w tym sezonie ale patrząc na ligowe zmagania faworytem środowego meczu wydają się być Koninianki. Jednak przeżywające kryzys zawodniczki Kotwicy Kórnik by się przełamać potrzebują zwycięstwa z dobrym rywalem, a wojewódzki finał Pucharu Polski wydaje się być do tego doskonałą okazją.

Zwycięzca meczu finałowego rywalizować będzie ze zdobywcą pucharu w innym województwie o wejście do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym.