fot. thumb_Licencje_karty_1180x500_landscape.jpg

Nadzwyczajne przepisy przedłużania licencji trenerskich

Nieuchronnie zbliża się okres przedłużania licencji trenerskich. W tym roku wobec sytuacji epidemicznej trenerzy zwolnieni są z obowiązku odbycia szkoleń w wymaganej liczbie godzin.

Decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej sprawia, że trenerzy będą mogli prolongować swoje uprawnienia nawet jeżeli w ostatnich latach nie brali udziału w żadnym wydarzeniu o charakterze szkoleniowym. Przyjęte zostały jednak obostrzenia dla tego trybu dotyczącego czasu przedłużenia. W takich wypadkach licencja będzie odnawiana tylko na rok, do końca 2021 roku.

Trenerzy, którym udało się zebrać 15 punktów/godzin, wciąż mogą ubiegać się o przedłużenie licencji na okres trzech lat. Ponadto, Wielkopolski ZPN planuje organizację wydarzeń, poprzez które będzie można powiększyć swój dorobek. W najbliższych tygodniach zaplanowane zostały warsztaty na południu i północy regionu, a w grudniu konferencje trenerskie w Poznaniu (5 grudnia) i Racocie (12-13 grudnia, dwa jednodniowe spotkania o tej samej tematyce).

Zgodnie z przepisami, wszystkie wydarzenia muszą się odbywać w formie stacjonarnej, dlatego też to czy dojdą do skutku, jest oczywiście uzależnione od obowiązujących regulacji sanitarno-epidemiologicznych określonych przez władze państwowe.