fot. Karol Dobrasiewicz

Rywalizacja najmłodszych uczestników zakończyła wojewódzki finał Pucharu Tymbarku

Ostatni dzień rywalizacji w Starych Oborzyskach stał pod znakiem rywalizacji drużyn do lat 8. Jako, że dla tej kategorii wiekowej nie jest organizowany finał krajowy, był to końcowy etap walki dla młodych piłkarzy i piłkarek.

W rywalizacji chłopców w najniższej kategorii wiekowej zgłosiły się 24 drużyny. Po fazie grupowej czekała więc na nich także walka w ćwierćfinałach. Z nich zwycięsko wyszły drużyny Poznania, Konina, Łobżenicy oraz Kuźnicy Grabowskiej i to one rozegrały komplet spotkań w walce o mistrzostwo wojewódzkie.

W pierwszym półfinale zagrały Szkoły Podstawowe nr 12 z Poznania i nr 3 z Konina. Zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół z wschodniej części województwa – wygrał aż 8:1. Nieco bardziej zacięta była walka w drugiej parze – UKS Tęcza Łobżenica pokonała LKS Łużyczankę 4:1. Takim samym wynikiem zakończyły się oba mecze o medale. W spotkaniu o brąz Łużyczanka pokonała zespół z Poznania, natomiast drużyna z Łobżenicy okazała się w finale lepsza od reprezentantów Konina.

Końcowa klasyfikacja najlepszych ośmiu drużyn:
1. UKS Tęcza Łobżenica
2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Koninie
3. LKS Łużyczanka Kuźnica Grabowska
4. Szkoła Podstawowa nr 12 w Poznaniu
5-8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Środzie Wielkopolskiej
5-8. Szkoła Podstawowa nr 24 w Kaliszu
5-8. Szkoła Podstawowa nr 18 „Mamy Talenty”
5-8. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Karol Dobrasiewicz

W ostatnim dniu turnieju dziewcząt zaprezentowało się tylko osiem zespołów, co jednak nie oznacza, że emocji było mniej! Ponownie bardzo istotna miała okazać się faza grupowa, gdyż wyniki uzyskane w niej warunkowały wejście do fazy medalowej. Ostatecznie na pierwszych dwóch lokatach tę część turnieju zakończyły drużyny z Benic, Grodzisk Wielkopolskiego, Krzywinia i Grzybowa.

Pierwszy półfinał oznaczał rywalizację Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim z Zespołem Szkół Społecznych w Grzybowie. W stosunku 6:0 lepsze okazały się zawodniczki tej pierwszej. Natomiast w drugim pojedynku 1/2 finału Zespół Szkół z Krzywinia pokonał Szkołę Podstawową z Benic 2:1. W meczach o medale gole zdobywały już tylko zwyciężczynie – w starciu o brąz były to piłkarki z Benic, które wygrały 6:0, natomiast w wielkim finale zawodniczki z Krzywinia, które zdobyły aż 14 bramek!

Końcowa klasyfikacja najlepszej czwórki:
1. Zespół Szkół z Krzywinia
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim
3. Szkoła Podstawowa w Benicach
4. Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie

Karol Dobrasiewicz

Komplet wyników z rywalizacji drużyn U8 można znaleźć klikając poniżej: