fot. Wielkopolski ZPN

Nowe biura Wielkopolskiego ZPN

Z dniem 1 lipca weszły w życie zmiany w sposobie organizacji rozgrywek piłkarskich. Za sprawą nowych regulacji Wielkopolski ZPN uruchomił biura w Kaliszu, Koninie, Lesznie oraz Pile.

Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, w nowym sezonie 2019/20 rozgrywki prowadzić mogą wyłącznie wojewódzkie związki lub ich jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej. Wyklucza to zatem możliwość dalszego zarządzania ligami przez okręgowe związki piłki nożnej funkcjonujące jako odrębne stowarzyszenia.

Mając na względzie wprowadzone zmiany i potrzeby klubów, Wielkopolski ZPN postanowił uruchomić cztery biura, które przejmą wszelkie zadania związane rozgrywkami. Będzie można w nich dopełnić formalności oraz otrzymać wszelkie niezbędne informacje. W praktyce będzie to zatem kontynuacja funkcjonowania biur OZPN.

Jak podkreśla Prezes Wielkopolskiego ZPN, Paweł Wojtala, Związek przeprowadził zmiany w sposób korzystny dla wszystkich zainteresowanych. - Naszym priorytetem było takie zorganizowanie administracji, by kluby nie odczuły w żaden sposób zmian. Nie chcieliśmy też, aby nowe przepisy dotknęły pracowników biur OZPN. Wszystko przebiegło płynnie i od dziś nowe biura są otwarte. Stopniowo będziemy dążyć do wprowadzenia w nich najwyższych standardów obsługi, by kluby mogły wszystkie swoje sprawy załatwić szybko i kompletnie.

DANE KONTAKTOWE BIUR WIELKOPOLSKIEGO ZPN I ICH PRACOWNIKÓW

BIURO W KALISZU - ul. Łódzka 29, 62-800 Kalisz

BIURO W KONINIE - ul. Spółdzielców 3/115, 62-510 Konin

BIURO W LESZNIE - ul. 17-go stycznia 68, 64-100 Leszno

BIURO W PILE - ul. Żeromskiego 90/1, 64-920 Piła