fot. Wielkopolski ZPN

Oświadczenia do ryczałtów / płatności przelewowych za sędziów na jesień 2020

Wielkopolski ZPN rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do programu ryczałtowych i przelewowych płatności sędziowskich w rundzie wiosennej. Wnioski składać można do 15 lipca.

Płatności ryczałtowe obowiązkowo obejmują już wszystkie zespoły IV ligi, V ligi i Klasy Okręgowej. W poprzednim sezonie do tego programu dołączyło blisko 100 klubów z niższych lig oraz prowadzących zespoły młodzieżowe, co sprawiło, że poprzez Związek sędziów rozlicza już co najmniej połowa zrzeszonych klubów! Decydujący się na ryczałt na podstawie wystawionego dokumentu księgowego dokonują płatności do Wielkopolskiego ZPN jednorazowo bądź w ratach. Tym samym jednym przelewem mogą sfinalizować wszystkie formalności związane z opłatami sędziowskimi.

Drugą opcją obok ryczałtu jest wypłata ekwiwalentów sędziowskich po spotkaniach przelewami. By przystąpić do tego programu, należy zobowiązać się do uiszczania należności z konta klubu w terminie 7 dni od rozegrania meczu.

Warunkiem skorzystania z wybranej opcji jest wypełnienie przygotowanego formularza (klik!) i odesłanie go mailowo w formacie .pdf (nie jako obraz jpg/png!) na adres dyscyplina@wielkopolskizpn.pl w terminie do 15 lipca 2020 roku. Z programu skorzystać mogą kluby, które nie posiadają zaległości względem Wielkopolskiego ZPN.

Nowe oświadczenie muszą wypełnić wszyscy zainteresowani udziałem w programie ryczałtowym / przelewowym. Wypełniane wcześniej wnioski utraciły już swoją moc. Ze złożenia oświadczenia zwolnione są jedynie kluby IV, V ligi i Klasy Okręgowej (ryczałt obowiązkowy zgodnie z regulaminem), chyba że chcą dokonywać płatności także za inne zespoły swojego klubu - wówczas też muszą oświadczenie przygotować.

Dodatkowych informacji w temacie udziela Piotr Hajduk pod numerem telefonu 798 538 045.