fot. Wielkopolski ZPN

Oświadczenie do płatności ryczałtowych/przelewowych ekwiwalentów sędziowskich

Wielkopolski ZPN zachęca wszystkie kluby do składania oświadczeń o dokonywaniu płatności ryczałtowych/przelewowych ekwiwalentów sędziowskich w rundzie wiosennej. Co istotne, dokumenty złożone przed sezonem pozostają ważne.

Dokonywanie płatności ryczałtowych poprzez Wielkopolski ZPN to dla klubów przede wszystkim odciążenie od kwestii podatkowych. Uczestnicy rozgrywek dokonują płatności na podstawie dokumentu wystawionego przez Związek, który bezpośrednio rozlicza ekwiwalenty sędziom. Tym samym kluby nie muszą się martwić o kwestie związane z odprowadzaniem należnych zaliczek na podatek dochodowy, a także wystawianiem rocznych informacji PIT-11.

Z możliwości płatności ryczałtowych/przelewowych skorzystać mogą wszystkie podmioty uczestniczące w rozgrywkach. W przypadku ARTBUD IV ligi, RED BOX V ligi i RED BOX Klasy Okręgowej jest to obligatoryjne, dla pozostałych lig pozostaje jako rozwiązanie opcjonalne. Jedynym warunkiem formalnym skorzystania z tej formy płatności jest brak wymagalnych zobowiązań względem Wielkopolskiego ZPN.

Oświadczenia przed rundą wiosenną muszą złożyć tylko te kluby, które chcą w tej chwili przystąpić do programu. Aplikacje złożone przed sezonem pozostają ważne - nie ma potrzeby składania nowych wniosków.

Wypełnione, podpisane i zeskanowane dokumenty należy wysłać w formacie .pdf do 15 lutego 2022 roku na adres dyscyplina@wielkopolskizpn.pl.