Odolanovia uzupełnia grono czwartoligowców

W tle inauguracyjnej kolejki IV ligi rozegrane zostało drugie spotkanie trójmeczu barażowego o prawo gry na szczeblu wojewódzkim. W świetnym stylu awans do IV ligi wywalczył zespół MLKS Odolanovia Odolanów. Pierwszymi liderami rozgrywek zostały natomiast Grom Plewiska i Pogoń Nowe Skalmierzyce.


O miejsce w gronie czwartoligowców bój stoczyli wicemistrzowie Klas Okręgowych kaliskiej, leszczyńskiej i konińskiej. Bezapelacyjnie najlepsi okazali się ci pierwsi. W sezonie 2016/17 Odolanovia musiała uznać wyższość LKS-u Gołuchów. W barażach z przedstawicielami innych okręgów była jednak bezkonkurencyjna. Klub spod Ostrowa Wielkopolskiego najpierw pokonał u siebie GKS Sompolno 4:0, a w sobotę pokonał w Krobii Krobiankę 3:0 i mógł świętować historyczny awans. W najbliższy weekend Odolanovia dołączy do zmagań czwartoligowców i podejmie Polonię Leszno. Trzecie ze spotkań barażowych pomiędzy GKS-em Sompolno a Krobianką Krobia nie jest już istotne dla końcowych rozstrzygnięć, w związku z czym nie odbędzie się.

Jeszcze bez Odolanovii rozegrano 1. kolejkę IV ligi. Na południu pierwszym liderem została Pogoń Nowe Skalmierzyce, która pokonała 4:1 PKS Racot. Cenne domowe zwycięstwo odniosła Polonia 1912 Leszno pokonując 3:2 Ostrovię. Trzy punkty zainkasował również beniaminek, LKS Gołuchów, wywożąc zwycięstwo z Ostrzeszowa. Do jedynego podziału punktów doszło w starciu dwóch innych nowych ekip IV ligi, Korony Piaski i Tura 1921 Turek.

Wyniki spotkań IV ligi gr. południowej
Korona Piaski - Tur 1921 Turek 1:1
Obra Kościan - Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 1:0
Pogoń Nowe Skalmierzyce - PKS Racot 4:1
Polonia 1912 Leszno - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:2
SKP Słupca - Kania Gostyń 0:1
Victoria Ostrzeszów - LKS Gołuchów 1:2
Victoria Września - Rawia Rawicz 2:0

Bezkompromisowo grano w grupie północnej. Już w pierwszym spotkaniu doszło do niespodzianki, bowiem beniaminek Orły Pniewy wysoko pokonał Unię Swarzędz 3:0. Komplet punktów zdobyli zresztą wszyscy nowi czwartoligowcy, bowiem Wełna Skoki ograła 2:1 GKS Dopiewo, a Mieszko Gniezno odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo 3:0 z Kotwicą Kórnik. Czterema golami wygrywały czołowe ekipy poprzedniego sezonu. O ile wygrana w takich rozmiarach Warty Międzychód nie dziwi to już okazałe zwycięstwo Tarnovii Tarnowo Podgórne nad Lubuszaninem jest zaskakujące. Zespół z Trzcianki był przecież o krok od III ligi w barażach, a teraz zanotował bolesny falstart. Jeszcze gorsze nastroje są jednak w Pobiedziskach. Huragan został dosłownie zmieciony z boiska przez Grom Plewiska. Goście bezlitośnie wykorzystywali błędy miejscowych i wygrali aż 8:1, dzięki czemu usadowili się w fotelu lidera.

Wyniki spotkań IV ligi gr. północnej
Huragan Pobiedziska - Grom Plewiska 1:8
Kotwica Kórnik - Mieszko Gniezno 0:3
Nielba Wągrowiec - Sparta Oborniki 2:0
Orły Pniewy - Unia Swarzędz 3:0
Pogoń Łobżenica - Iskra Szydłowo 1:2
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Lubuszanin Trzcianka 3:0
Warta Międzychód - GLKS Wysoka 4:0
Wełna Skoki - GKS Dopiewo 2:1