Okazałe jubileusze klubów

Trzy wielkopolskie kluby w miniony weekend uroczyście świętowały okrągłe jubileusze istnienia. 95-lecie funkcjonowanie obchodziły Sparta Szamotuły oraz Prosna Kalisz, z kolei uroczystości 90-lecia Stali Pleszew połączono z otwarciem nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Świętowanie rozpoczęto piątek w Pleszewie, gdzie powody do radości były dwa. W słoneczne popołudnie nie tylko obchodzono kolejne urodziny Stali, ale i otwarto nowe pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, które będzie służyć wszystkim podmiotom piłkarskim w mieście. Klub uhonorował podziękowaniami i okazjonalnymi odznakami wszystkie osoby, które przysługują się jego działalności na co dzień, a następnie sam odebrał liczne gratulacje z okazji doniosłego jubileuszu i życzenia, by w równie dobrej formie przetrwać kolejną dekadę aż do setnych urodzin. Wśród gości oczywiście nie zabrakło władz Wielkopolskiego ZPN, które reprezentował wiceprezes Rafał Ratajczak.

Jeszcze bliżej do "setki" jest szamotulskiej Sparcie. Z okazji 95-lecia klub zorganizował uroczystą galę. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz licznych wspomnień przeplatanych występami muzycznymi. Tu także nie zabrakło licznych listów gratulacyjnych i przemówień, m.in. Prezesa Związku, Pawła Wojtali. Również 95-lecie obchodziła kaliska Prosna. Uroczystości rocznicowe przebiegały na sportowo, ich głównym punktem był towarzyski turniej osób związanych z klubem. Na obiektach klubowych rywalizowało osiem drużyn, w skład których weszli sponsorzy, rodzice młodych zawodników czy byli piłkarze odnoszący z klubem niegdyś sukcesy - zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgu w 1991 roku czy awans do IV ligi dekadę później. W trakcie spotkania przebiegającego w rodzinnej atmosferze odznaczono też zasłużonych działaczy i oczywiście nagrodzono Prosnę za dotychczasową działalność. Pamiątkowy grawerton władzom klubu przekazał wiceprezes Wielkopolskiego ZPN, Piotr Kościelny.

Warto podkreślić, że goście zarówno Stali, Sparty oraz Prosny postawili na użyteczność upominków. Oprócz tradycyjnych, okazjonalnych pucharów obdarowani otrzymali sprzęt sportowy, który będzie mógł służyć zawodnikom.

Szanownym jubilatom składamy najlepsze życzenia i gratulacje mając nadzieję, że w jeszcze lepszej formie spotkamy się przy okazji stulecia zasłużonych klubów.