fot. Wielkopolski ZPN

Okienko transferowe od 1 lipca

Tradycyjnie 1 lipca otwarte zostanie okienko transferowe przed sezonem 2020/21. Dopiero wówczas będzie można przystąpić do formalności związanych z pozyskiwaniem nowych zawodników.

Ze względu na spowodowane pandemią zawieszenie rozgrywek, dla klubów, które nie zdążyły rozpocząć rozgrywek rundy wiosennej, zimowe okno transferowe było w tym roku wyjątkowo długie. Zamknięte zostało dopiero wraz z decyzją o zakończeniu zmagań w sezonie 2019/20. Choć część klubów już wówczas przystąpiła do kompletowania kadr na nowy sezon, nie może ich formalnie zatwierdzić. Należy przy tym pamiętać m.in. o obowiązywaniu deklaracji gry amatora do 30 czerwca.

Możliwość oficjalnego przeprowadzania transferów zostanie ponownie otwarta 1 lipca i potrwa, jak zwykle, do 31 sierpnia. Wielkopolski ZPN zwraca uwagę, by do tego czasu nie opracowywać dokumentacji dotyczących zmian przynależności klubowej zawodników w systemie Extranet. Wnioski przygotowane i złożone przed wskaznym powyżej terminem nie będą mogły zostać rozpatrzone.

Uczestnicy wojewódzkiego etapu Totolotek Pucharu Polski, którego dokończenie zostało zaplanowane na lipiec i sierpień, muszą zwrócić uwagę, by przed spotkaniami ponownie zarejestrować wszystkich swoich zawodników do rozgrywek. Tylko wtedy będzie możliwość wprowadzenia ich do protokołu mecowego.