fot. Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

"Z Podwórka na Stadion" - zapisy do 30.09.

Zapisy drużyn do jubileuszowej XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trwają do 30 września. Rozgrywki tradycyjnie odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 oraz U-12.

Po raz pierwszy Turniej odbył się w 2001 roku. Od tego czasu drogę z podwórka na stadion przeszło ponad 2 miliony piłkarek i piłkarzy. W tym gronie znaleźli się także byli i obecni reprezentanci kraju we wszystkich kategoriach wiekowych. Kibice w Wielkopolsce pierwsi oglądali, jak rozpoczynały się kariery takich piłkarzy jak Bartosz Salamon, Krystian Bielik, Marcin Kamiński, Filip Marchwiński czy bracia Mateusz i Maciej Spychała.

Kolejna edycji ruszy już w październiku. Chętni do uczestnictwa w turnieju mają ostatnie dni na zgłoszenie swoich drużyn. W rozgrywkach udział brać mogą szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Rejestracja drużyn odbywa się za pośrednictwem strony turnieju. W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 i 12.

Tymbark zapisy 1

Aby zgłosić drużynę, należy przejść do formularza rejestracyjnego, klikając w przycisk „Zgłoś drużynę” na stronie www.zpodworkanastadion.pl, a następnie za pośrednictwem portalu „Łączy nas piłka” wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Tymbark zapisy 2

W razie pytań pomocy udziela Dział Wsparcia PZPN (tel.: 732 122 222 lub turniej@pzpn.pl).

Po zakończeniu zapisów, od października do marca rozegrane zostaną etapy gminne i powiatowe. Następnie najlepsze drużyny spotkają się w finałach wojewódzkich (od 18 marca do 26 kwietnia 2020 r.), których zwycięzcy w kat. U-10 i U-12 zmierzą się w finale ogólnopolskim w Warszawie (29 kwietnia – 2 maja 2020 r.). Nagrodą główną dla najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 będzie mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami i trenerem.