fot. Pary barażowe - sezon 2020/21

Pary barażowe o grę w IV i V lidze

Wydział Gier i Ewidencji dokonał losowania spotkań barażowych o udział w IV lidze i V lidze w sezonie 2021/22.

W większości rozgrywek ligowych zapadły już rozstrzygnięcia i znane są zespoły, które o awans (bądź utrzymanie) walczyć będą w dodatkowych spotkaniach. Do wyjaśnienia w ostatniej kolejce pozostały jedynie trzy przypadki - jeden w V lidze, gdzie rywalizacja o awans toczy się między Koroną Piaski i Kanią Gostyń, a także dwa w Klasie Okręgowej, gdzie wyłonieni są wszyscy mistrzowie, a nieznani są dwaj wicemistrzowie (Radwan Lubasz bądź Kłos Budzyń w grupie 1 oraz Meblorz Swarzędz bądź Avia Kamionki w grupie 2).

Walka o IV ligę toczyć się będzie w dwustopniowych barażach. Weźmie w nich udział najniżej notowany zespół PROEKO IV ligi, który nie spadł z ligi, a także trzej wicemistrzowie Red Box V ligi. Zarówno w półfinale jak i finale drużyny rozegrają ze sobą po jednym spotkaniu. Prawo bycia gospodarzem ma zespół czwartoligowy, a w przypadku rywalizacji dwóch piątoligowców - drużyna o lepszym bilansie z rozgrywek. Półfinały odbędą się 30 czerwca, a finał zaplanowany jest na weekend 3-4 lipca. W wyniku losowania zagrają ze sobą:

Victoria Ostrzeszów - Pogoń Łobżenica

Victoria Skarszew - Kania Gostyń / Korona Piaski*
* Gospodarz meczu Victoria - Kania/Korona nie jest jeszcze znany.

O prawo gry w V lidze uczestniczyć będzię sześciu wicemistrzów Klas Okręgowych. Tu w trzech parach rozegrane zostanie tylko jedno spotkanie, które zaplanowano na 30 czerwca. Gospodarzem meczów będą zespoły o lepszym bilansie z sezonu. Losowanie wyłoniło następujące zestawienie par:

Polanin Strzałkowo - Kłos Budzyń / Radwan Lubasz

Kłos Zaniemyśl - Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski*

Meblorz Swarzędz / Avia Kamionki - Jarota II Jarocin Witaszyce
* Gospodarz meczu Kłos - Nasza Dyskobolia nie jest jeszcze znany.

Mecze barażowe zostaną wprowadzone do systemu Extranet w poniedziałek, 28 czerwca, po weryfikacji spotkań z ostatniej kolejki ligowej. Co istotne dla klubów, spotkania barażowe są kontynuacją sezonu, a zatem obowiązuje w nich ewidencja kartek z całych rozgrywek.