Piąta wygrana “Zielonych”

​Piłkarska jesień trwa w najlepsze, a wielkopolskie kluby mają za sobą kolejny weekend na boiskach Lotto Ekstraklasy, Fortuna I ligi i III ligi gr. 2.

O 13. kolejce Lotto Ekstraklasy jak najszybciej będą chcieli zapomnieć kibice poznańskiego Lecha. “Kolejorz” przegrał wyjazdowe starcie z Pogonią Szczecin 0:3. Do przerwy gospodarze prowadzili po golach Tomása Podstawskiego i Lasza Dwali. Po przerwie wynik ustalił Adam Buksa. Podopieczni Ivana Djurdjevica zajmują szóste miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do zajmującej pierwsze miejsce Lechii Gdańsk. Z kolei na pierwszoligowych boiskach Warta Poznań wygrała piąty mecz w kampanii 2018/2019 i przesunęła się na 12. miejsce w tabeli. Zespół Petra Nemeca pokonał na wyjeździe GKS Katowice 2:0. Bramki dla “Dumy Wildy” strzelili w pierwszej połowie Łukasz Spławski i Wojciech Fadecki.

W III lidze KKS 1925 cały czas goni lidera, Radunię Stężyca. Zespół, którego trenerem jest Dariusz Marzec traci do Raduni zaledwie jeden punkt. Tym razem kaliszanie pokonali na własnym terenie Wdę Świecie 3:1. Gole zdobyli Mateusz Gawlik, Hubert Antkowiak i Robert Tunkiewicz. W drugiej połowie honorową bramkę dla Wdy strzelił Wojciech Ernest. Dwa punkty straty do KKS-u ma Mieszko Gniezno. Beniaminek prowadzony przez trenera, Mariusza Bekasa zanotował piąte zwycięstwo u siebie. “Biało-niebiescy” rozstrzygnęli mecz już w pierwszej połowie. Po dwóch bramkach Gracjana Goździka, jednej Michała Steinke i Dawida Radomskiego wygrali 4:1 z Bałtykiem Gdynia. Dla gości w końcówce meczu trafił Michał Marczak. Tym razem swojego meczu nie wygrał Sokół Kleczew. Ekipa Łukasza Cichosa do przerwy przegrywała u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 0:2 po dwóch golach Piotra Wojtasika. Gospodarze w doliczonym czasie gry zdobyli kontaktowego gola za sprawą Jakuba Groszkowskiego. Jednak na zmianę rezultatu było za późno i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Zdecydowanie lepsze nastroje mieli zawodnicy rezerw poznańskiego Lecha. Drugi zespół “Kolejorza” pewnie odprawił Świt Skolwin (Szczecin) wygrywając 5:2. Spora w tym zasługa Pawła Tomczyka i Tomasza Kaczmarka, którzy zdobyli po dwa gole. Jedno trafienie dołożył Mihai Răduț, który wykorzystał rzut karny. Przyjezdni odpowiedzieli golami, które zdobyli Sebastian Nagel i Patryk Adamczuk. Siódme zwycięstwo w obecnej kampanii zapisała na swoim koncie średzka Polonia. Poloniści na Stadionie Średzkim pewnie pokonali Wierzycę Pelplin 3:0 po golach Piotra Skrobosińskiego, Adama Boruckiego i Jakuba Apolinarskiego. Dobrą formę potwierdził Górnik Konin. “Łańcuchy” wywalczyły komplet punktów w wyjazdowym starciu z Gwardią Koszalin. Wynik końcowy to 4:0 dla Górnika, a bramki strzelali Mateusz Majer (dwie), Dawid Przybyszewski i Bartosz Świderski. Bez punktów z Koszalina wróciła Jarota Jarocin. Zespół Marka Nowickiego przegrał z tamtejszym Bałtykiem 2:6. Do siatki rywali trafili Jakub Czapliński i Radosław Barabasz. Dla miejscowych na listę strzelców wpisali się Dawid Gruchała-Węsierski, Krystian Krauze z karnego, Paweł Łysiak’, Jakub Janasik i Krzysztof Lisiak.

Lotto Ekstraklasa
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:0
Bramki: Tomás Podstawski 22’, Lasza Dwali 41’, Adam Buksa 60’.

Fortuna I liga
GKS Katowice - Warta Poznań 0:2
Bramki: Łukasz Spławski 17’, Wojciech Fadecki 38’.

III liga gr. 2
KKS 1925 Kalisz - Wda Świecie 3:1
Bramki: Mateusz Gawlik 8’, Hubert Antkowiak 17’, Robert Tunkiewicz 21’ - Wojciech Ernest 59’.

Mieszko Gniezno - Bałtyk Gdynia 4:1
Bramki: Gracjan Goździk 6’ 32’, Michał Steinke 23’, Dawid Radomski 29’.

Sokół Kleczew - Kotwica Kołobrzeg 1:2
Bramki: Jakub Groszkowski 90’ - Piotr Wojtasiak 9’, 42’.

Lech II Poznań - Świt Skolwin (Szczecin) 5:2
Bramki: Mihai Răduț 12’ karny, Paweł Tomczyk 17’, 41’, Tomasz Kaczmarek 45’, 48’ - Sebastian Nagel 62’, Patryk Adamczuk 71’.

Polonia Środa Wielkopolska - Wierzyca Pelplin 3:0
Bramki: Piotr Skrobosiński 37’, Adam Borucki 53’, Jakub Apolinarski 80’.

Gwardia Koszalin - Górnik Konin 0:4
Bramki: Dawid Przybyszewski 27’, Mateusz Majer 76’, 87’, Bartosz Świderski 90’.

Bałtyk Koszalin - Jarota Jarocin 6:2
Bramki: Dawid Gruchała-Węsierski 14’, Krystian Krauze 20’ karny, 61’, Paweł Łysiak 37’, Jakub Janasik 82’, Krzysztof Lisiak 90’ - Jakub Czapliński 59’, Radosław Barabasz 89’.