Pierwsza konferencja bezpieczeństwa za nami

Prezes Paweł Wojtala, działacze klubów szczebla centralnego i okręgowego z całej Wielkopolski, a także przedstawiciele środowiska kibiców byli uczestnikami I Konińskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem był Paweł Woźniak pełniący na co dzień rolę delegata ds. bezpieczeństwa PZPN.


​Spotkanie odbyło się pod hasłem “Bezpieczny stadion w Wielkopolsce”. W trakcie konferencji uczestnicy wysłuchali trzech wykładów. Pierwszy wygłosił Piotr Szefer, przedstawiciel Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej i były spiker reprezentacji Polski w piłce nożnej. Swoją prelekcję zatytułował „Organizacja i stan bezpieczeństwa meczów piłki nożnej na szczeblu centralnym”. Bogata w treści, materiały multimedialne, odniesienia do konkretnych zapisów prawnych oraz analizę wideo przerwanego meczu Lech Poznań - Legia Warszawa, wprowadziła słuchaczy w tematykę bezpieczeństwa stadionowego.

Jako drugi wystąpił Rafał Kniecicki, Przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Wielkopolskiego ZPN z wykładem „Bezpieczeństwo na meczach 4 ligi wielkopolskiej”. Część oficjalną zwieńczyło wystąpienie Pawła Woźniaka na temat  bezpieczeństwa na meczach organizowanych przez OZPN Konin. W trakcie swojego wystąpienia pomysłodawca tegorocznej konferencji zapowiedział organizację dwóch kursów dla działaczy z Wielkopolski. Pierwszy nadający uprawnienia kierownika ds. bezpieczeństwa, a drugi umożliwiający pełnienie funkcjo stewarda. Informacje na temat szkoleń zostaną podane w najbliższym czasie.

Spotkanie odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Organizatorzy zapowiedzieli już drugą edycję w przyszłym roku.