fot. Piotr Nędzewicz

Pierwszy dzień wojewódzkiego finału Pucharu Tymbarku za nami!

W Starych Oborzyskach wystartowały wielkopolskie finały największego dziecięcego turnieju w kraju. W pierwszym dniu finałów rywalizowały najstarsze drużyny, czyli te złożone z zawodników i zawodniczek do lat 12.

Zarówno w turnieju chłopców, jak i dziewcząt, nie brakowało emocji. Do fazy półfinałowej wśród tych pierwszych awansowały zespoły z Jarocina, Ślesina, Poznania i Leszna. W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina i SMS AP Reissa Ślesin. Ekipa z powiatu konińskiego nie dała szans rywalom, wygrywając 5:0. Równie jednostronny był drugi pojedynek ½ finału, w którym Szkoła Podstawowa nr 62 z Poznania zmierzyła się ze Szkołą Podstawową nr 7 z Leszna. Górą z tego starcia wyszli Ci drudzy, wygrywając aż 6:0.

Poznaniacy musieli przełknąć gorycz porażki w identycznym rozmiarze także w meczu o brąz. Natomiast w finale lepsi okazali się młodzi piłkarze z Leszna, którzy pokonali Ślesinian 5:2. Tym samym to ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 7 będzie reprezentować Wielkopolskę w Warszawie.

Klasyfikacja końcowa najlepszych ośmiu drużyn:
1. SP nr 7 Leszno
2. SMS AP Reissa Ślesin
3. SP nr 5 Jarocin
4. SP nr 62 Poznań
5-8. SSP nr 1 Września
5-8. SP nr 18 Kalisz
5-8. Stawiszyn
5-8. SP nr 2 Ostrzeszów

Wielkopolski ZPN

W półfinałach rywalizacji dziewcząt bramki strzelały tylko zwycięskie drużyny. W pierwszej parze spotkały się zespoły Szkoły Podstawowej nr 3 z Piły ze Szkołą Podstawową z Łęki Opatowskiej. Lepsze okazały się zawodniczki z północy regionu, które wygrały 2:0. Zdecydowanie bardziej okazałe zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 8 z Krotoszyna, która pokonała AS Orlik Kaźmierz 5:0.

Również mecze o medale były zdominowane przez jedną z drużyn. W starciu o brąz Łęka Opatowska pokonała zespół Orlika aż 11:1. Natomiast w wielkim finale SP nr 8 z Krotoszyna pokonała zespół z Piły 6:1.

Klasyfikacja końcowa najlepszych ośmiu drużyn:
1. SP nr 8 Krotoszyn
2. SP nr 3 Piła
3. SP Łęka Opatowska
4. AS Orlik Kaźmierz
5-8. SP Przykona
5-8. SP Wilczyn
5-8. SP Piotrów
5-8. SP nr 2 Grodzisk Wielkopolski

Wielkopolski ZPN

Komplet wyników z rywalizacji drużyn U12 można znaleźć klikając poniżej:

Galerię zdjęć z pierwszego dnia turnieju można zobaczyć TUTAJ.

Turniej finałowy będzie kontynuowany w czwartek. Tego dnia do walki o bilety do Warszawy staną zespoły do lat 10.