Piłkarki Polonii wracają do rozgrywek

W miniony weekend piłkarki znów wybiegły na murawę. Mimo dużych kłopotów finansowych piłkarki Polonii również przystąpiły do rywalizacji. Niestety ponownie przegrały swoje spotkanie, tym razem uległy Mistrzyniom Polski.

Po zeszłotygodniowym remisie z Mistrzem Polski Medyczki przystąpiły do sobotniego meczu z PWSZ Wałbrzych jako faworyt. Jednak już w 25 minucie Koninianki straciły bramkę ale jeszcze przed przerwą doprowadziły do wyrównania. Drugą połowę lepiej zaczęły przyjezdne, które w 51 minucie objęły prowadzenie. W 71 minucie do wyrównania doprowadziła Gawrońska, achwilę później Kaletka wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Kiedy wydawało się, ze podopieczne Romana Jaszczaka zwyciężą w tym spotkania piłkarki z Wałbrzycha zdołały jeszcze strzelić bramkę wdoliczonym czasie gry i tym samym wywieźć cenny punkt z Konina.

Piłkarki Polonii wróciły do rozgrywek po blisko miesięcznej przerwie i od razu musiały zmierzyć się z Mistrzem Polski. Mecz zgodnie z przewidywaniami od pierwszej minuty rozgrywany był pod dyktando zawodniczek Górnika Łęczna, które bez problemu pokonały poznanianki aż 8:0.

W pierwszej lidze doszło do derbowego spotkania pomiędzy Kotwicą Kórnik, a rezerwami Medyka Konin. Piłkarki Kotwicy pod wodzą nowego trenera Piotra Siudzińskiego rozegrały dobre spotkanie ale mimo to uległy koniniankom 2:1. Niestety porażkę odniosły piłkarki Polonii Środa Wielkopolska, które na własnym boisku uległy Pradze Warszawa 2:3.

W II lidze wśród wielkopolskich drużyn tylko beniaminek Ostrovia Ostrów Wielkopolski zwyciężył w swoim spotkaniu. Tym razem zawodniczki Ostrovii pokonały u siebie rezerwy Olimpii Szczecin. GSS Grodzisk Wielkopolski przegrał na wyjeździe 1:4 z Pogonią Tczew, a piłkarki Lipna Stęszewuległy 1:0 w meczu z zespołem z Wałcza.

W I grupie trzeciej ligi wysokie zwycięstwo odniosły zawodniczki UAM Poznań, które na własnym boisku pokonały rezerwy Kotwicy Kórnik 5:1.Bezbramkowym remisem zakończyły się natomiast derby Konina pomiędzy PWSZ ,a UKS Górniczą.

W II Grupie po trzy punkty mogą dopisać sobie: Juna- trans Stare Oborzyska oraz Ka4ResPect, które pewnie zwyciężyły w swoich spotkaniach. Piłkarki Oborzysk pokonały 3:1 Grom Wolsztyn, a zawodniczki z Krobi wygrały w Lesznie z tamtejszą Polonią 4:1. Natomiast rezerwy Ostrovii rozgromiły 7:1 Grom Czacz i zajmują trzecie miejsce w tabeli.