Piłkarska środa w IV lidze

Piłkarska środa w IV lidze. Drużyny rywalizujące ze sobą w tych rozgrywkach mają za sobą szóstą kolejkę.

Remis w Nowych Skalmierzycach pomiędzy miejscową Pogonią, a Polonią Kępno. Goście prowadzili od pięćdziesiątej czwartej minuty po golu Mikołaja Jędrzejewskiego. Gospodarze uratowali remis w doliczonym czasie gry, kiedy do siatki trafił Adam Majewski. Dobre humory po szóstej serii spotkań mają zawodnicy wągrowieckiej Nielby. Zespół prowadzony przez Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego wygrał 2:1 z beniaminkiem z Trzemeszna. Już po pięciu minutach żółto-czarni prowadzili 1:0 po golu Rafała Leśniewskiego. Na początku drugiej połowy prowadzenie nielbistów podwyższył Damian Śmigielski. Przyjezdni zdołali zdobyć kontaktowego gola. Bramkarza gospodarzy pokonał Hubert Siwa. Trzy punkty zainkasowała także Victoria Września, która na własnym terenie pewnie pokonała Olimpię Koło 3:0. Na listę strzelców wpisali się Jacek Kopaniarz, Piotr Sarbinowski i Jakub Kwaśny. Po trzech meczach bez zwycięstwa przełamała się Tarnovia Tarnowo Podgórne. Zespół Zbigniewa Zakrzewskiego pokonał 2:0 Polonię Leszno. Gole dla tarnowian strzelili Jakub Smura i wspomniany Zakrzewski. W starciu Sokoła Pniewy z Unią Swarzędz do przerwy prowadzili przyjezdni. Gola dla zespołu Patryka Kniata zdobył w dziesiątej minucie Dominik Nowacki. Po zmianie stron gospodarze wyrównali po bramce Krzysztofa Galasa. Dziewięć minut później objęli prowadzenie po trafieniu Bartłomieja Graczyka. Wynik meczu ustalił samobójczy gol, którego zdobył Mikołaj Remlein. LKS Gołuchów zainkasował trzy punkty wygrywając 1:0 z KS Opatówek po golu Pawła Majusiaka. Ze zwycięstwa cieszyli się także zawodnicy Obry Kościan. Zespół, którego trenerem jest Krzysztof Knychała po golach Tomasza Marcinkowskiego i Jakuba Jandy pokonał 2:0 z Krobianką Krobia. Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019 odniosła Warta Międzychód. Warciarze zwyciężyli u siebie z Kotwicą Kórnik 3:2 po golach Gerarda Pińczuka, Patryka Smolarka i Mariusza Woźniaka. Dla przyjezdnych w końcówce meczu trafiali Karol Skiba i Adrian Owczarek. Derby okręgu pilskiego rozegrano w Trzciance. Lubuszanin pokonał Orkan Śmiłowo 5:2. Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Podopieczni Jarosława Feciucha wyszli na prowadzenie w piątej minucie. Do siatki trafił Paweł Iwanicki. Kilkanaście minut później śmiłowianie wyrównali za sprawą samobójczego trafienia Adama Śniegowskiego. Remis utrzymał się zaledwie przez pięć minut. “Lubu” ponownie objął prowadzenie. Tym razem gola strzelił Błażej Nowak. Po zmianie stron gości dwukrotnie “ukąsił” Kacper Grygier, a zwycięstwo przypieczętował Michał Wawszczak. Zespół ze Śmiłowa prowadzony przez Tomasza Miedzińskiego odpowiedział bramką, którą zdobył Wojciech Wypusz. Z kolei derby Ostrowa Wielkopolskiego pomiędzy Centrą, a Ostrovią zostaną rozegrane 5 września o godz.18:00.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Polonia Kępno 1:1

Bramki: Adam Majewski 90’+5 - Mikołaj Jędrzejewski 54’.

Nielba Wągrowiec - Zjednoczeni Trzemeszno 2:1

Bramki: Rafał Leśniewski 5’, Daniel Śmigielski 51’ - Hubert Siwa 62’.

Victoria Września - Olimpia Koło 3:0

Bramki: Jacek Kopaniarz 54’, Piotr Sarbinowski 68’, Jakub Kwaśny 90’+3.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Stainer Polonia Leszno 2:0

Bramki: Jakub Smura 52’, Zbigniew Zakrzewski 84’.

Sokół Pniewy - Unia Swarzędz 3:1

Bramki: Krzysztof Galas 61’, Bartłomiej Graczyk 70’, Mikołaj Remlein 87’ samobójcza - Dominik Nowacki 10’.

LKS Gołuchów - KS Opatówek 1:0

Bramki: Paweł Majusiak 20’.

Obra 1912 Kościan - Pinsel-Peter Krobianka Krobia 2:0

Bramki: Tomasz Marcinkowski 17’, Jakub Jandy 57’.

Warta Międzychód - Kotwica Kórnik 3:2

Bramki: Gerard Pińczuk 7’, Patryk Smolarek 22’, Mariusz Woźniak 61’ - Karol Skiba 89’, Adrian Owczarek 90’+1.

Lubuszanin Trzcianka - Orkan Śmiłowo 5:2

Bramki: Paweł Iwanicki 5’, Błażej Nowak 34’, Kacper Grygier 50’, 85’, Michał Wawszczak 90’+2 - Adam Śniegowski 29’ samobójcza, Wojciech Wypusz 75’. Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. (przełożony na 5.09.2018, godz. 18:00)