fot. Konferencje trenerskie - 2021 r.

Plan konferencji szkoleniowych

Cztery certyfikowane konferencje szkoleniowe dla trenerów odbędą się w listopadzie i grudniu w Wielkopolsce. Wydarzenia zostaną zorganizowane w Luboniu, Poznaniu oraz Racocie.

Szkolenia tradycyjnie odbywają się w większej liczbie pod koniec roku kalendarzowego z uwagi na zbliżający się okres przedłużania licencji trenerskich. Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego planując konferencje uwzględnił prośby trenerów i zaplanował je zarówno w trakcie weekendów jak i w dni robocze. Różny będzie również zakres tematyczny poszczególnych spotkań.

Pierwotnie plan wydarzeń miał obejmować pięć szkoleń. Nie dojdzie jednak do skutku konferencja zaplanowana na 9 listopada. Miała ona być poświęcona piłce seniorskiej, jednakże ze względu na obowiązki zawodowe głównego prelegenta, wokół którego budowany był harmonogram wydarzenia, zostało ono odwołane. W tym terminie zastępczo zorganizowane zostaną warsztaty szkoleniowe.

Tym samym cykl konferencji rozpocznie się Akademią Grassroots 17 listopada w Luboniu. Udział w niej jest bezpłatny, a zapisy zostały już uruchomione na platformie PZPN 24. Trenerzy posiadający licencje Grassroots D, Grassroots C oraz UEFA B za uczestnictwo otrzymają pięć punktów honorowanych w procesie przedłużenia licencji. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są tutaj (klik!).

Kolejne szkolenie odbędzie się 28 listopada w Poznaniu. Zorganizowane zostanie z myślą o trenerach pracujących w piłce seniorskiej, a głównymi prelegentami będą Piotr Stokowiec oraz Patryk Czubak. Pierwszy ze szkoleniowców miał się dzielić swoją wiedzą już w sierpniu, ale wówczas musiał w ostatniej chwili odwołać przyjazd. Tematem przewodnim wydarzenia mają być aspekty taktyczne. Wszyscy uczestnicy tej konferencji otrzymają po 5 punktów szkoleniowych.

Tradycyjnie na początku grudnia będzie okazja do poszerzenia wiedzy w międzynarodowym towarzystwie podczas Lech Conference. Wydarzenia, któremu towarzyszy turniej Lech Cup, wraca po rocznej przerwie na Morasko i będzie certyfikowane przez Wielkopolski ZPN. Jak zwykle organizatorzy skupiać się będą przede wszystkim na piłce młodzieżowej, na razie nie podano jednak większej liczby szczegółów. Oczekiwać ich można na początku listopada na stronie internetowej klubu (klik!).

Cykl konferencji zakończy 11 grudnia wydarzenie w Racocie. W tym przypadku wykłady i praktyka będą dotyczyć zarówno piłi młodzieżowej jak i seniorskiej, przy czym uwaga skupiona zostanie na szczeblu lig niższych. Obecnie trwa dopinanie formalności z prelegentami, gdy to nastąpi, opublikowany zostanie ramowy harmonogram. Podobnie jak w przypadku pozostałych konferencji udział będzie premiowany pięcioma punktami, a zapisy ruszą w pierwszym tygodniu listopada.

Dopełnieniem cyklu konferencji będą warsztaty praktyczne. Odbędą się one 9 listopada w Licheniu Starym (prowadzący Wojciech Tomaszewski) i 16 listopada w Krzywiniu (obsada w trakcie ustalania). W obu przypadkach zajęcia będą prowadzone pod kątem piłki młodzieżowej. Koszt uczestnictwa wynosi 80 złotych, a oprócz wiedzy trenerzy otrzymają za udział 3 punkty do przedłużenia licencji.