fot. Totolotek Puchar Polski

Plan rozgrywek Totolotek Pucharze Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN

Spore zmiany czekają na uczestników rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w Wielkopolsce. Rywalizacja rozpocznie się już w połowie sierpnia.

Najistotniejszym novum jest modyfikacja podziału rozgrywek na etapy. W pierwszym rywalizacja toczyć się będzie pomiędzy zespołami z V ligi i klas niższych w podziale na strefy odpowiadające dotychczas funkcjonującym okręgom. Zgłoszone drużyny niezrzeszone oraz grające w Klasach A i B rozpoczną zmagania od rundy wstępnej. W 1. rundzie (1/32 finału strefowego) do gry włączą się zespoły z Klas Okręgowych, a w strefie poznańskiej - również drużyny z V ligi. W pozostałych strefach piątoligowcy udział w pucharze zaczną dopiero od 3. rundy (1/8 finału).

Finały rozgrywek strefowych zaplanowano we wszystkich częściach regionu na 11 listopada. Ich zwycięzcy otrzymają trofeum i prawo gry wiosną na etapie wojewódzkim. Tam do zmagań dołączy 7 zespołów z trzeciej ligi i 18 czwartoligowców. Daje to łącznie 30 drużyn, co oznacza, że w 1/16 finale etapu wojewódzkiego Totolotek Pucharu Polski dwa zespoły otrzymają wolny los. Będą to najwyżej sklasyfikowani uczestnicy rozgrywek na podstawie tabel końcowych sezonu 2018/19 - KKS 1925 Kalisz i Mieszko Gniezno.

Przypomnijmy, że w Totolotek Pucharze Polski obligatoryjnie biorą udział zespoły do Klasy Okręgowej włącznie, a kluby Klasy A, B oraz niezrzeszone startują dobrowolnie. Lista zgłoszonych drużyn zostanie opublikowana w osobnym komunikacie.

Losowania będą przeprowadzone przez odpowiednie biura Wielkopolskiego ZPN po 22 lipca. Przy losowaniach rundy wstępnej oraz pierwszej zastosowany zostanie dodatkowy podział geograficzny stref, by ograniczyć odległe wyjazdy. W przypadku strefy poznańskiej taki podział zostanie zastosowany również w losowaniu rund 2 i 3.

TERMINY SPOTKAŃ ETAPU STREFOWEGO TOTOLOTEK PUCHARU POLSKI W WIELKOPOLSCE

Runda wstępna -10-11 lub 18 sierpnia (Klasa A, Klasa B, oldboje, juniorzy i zespoły niezrzeszone)
I runda - 28 sierpnia (Klasa Okręgowa, kluby V ligi strefy poznańskiej)
II runda - 11 września
1/8 finału - 25 września (V liga)
1/4 finału - 9 października
1/2 finału - 23 października
Finały strefowy - 11 listopada

Uwaga! Uczestnicy finałów strefowych swoje mecze ligowe w poprzedzającej kolejce rozegrają obligatoryjnie w sobotę, 9 listopada, w godzinach przedpołudniowych.

TERMINY LOSOWAŃ ETAPU STREFOWEGO - STREFA POZNAŃSKA

Runda wstępna i I runda - 22-26 lipca (dokładny termin w trakcie ustalania)
II i III runda - 30 sierpnia, g. 14:00
1/4 finału i dalej - 27 września, g. 14:00

W przypadku pozostałych stref możliwe jest wylosowanie całej drabinki przy okazji jednego losowania.