fot. Nominowani

Plebiscyt: Głosuj na Piłkarza Roku!

Rozpoczynamy głosowanie w I Plebiscycie Wielkopolskiego ZPN! Do tytułu Piłkarza Roku nominowanych zostało pięciu zawodników. Zwycięzcę poznamy 14 lutego podczas 62. Wielkiego Balu Sportowca.

Przypomnijmy, że Plebiscyt jest nową inicjatywą, w ramach której wyróżniane będą najlepsze postacie kolejnych lat w wielkopolskiej piłce. Konkurs dedykowany jest piłce amatorskiej, skupia się przede wszystkim na rozgrywkach IV ligi i klas niższych. Zwycięzcy zostaną wybrani w pięciu kategoriach - piłkarki roku, piłkarza, trenera, trenera - wychowawcy dzieci, a także działacza. Ostatnią nagrodę przyzna kapituła konkursowa, pozostałych zwycięzców wybierze swoimi głosami wielkopolskie środowisko piłkarskie.

Nominowani do tytułu PIŁKARZA ROKU zostali:
KRYSTIAN BENUSZAK (LKS Gołuchów) - sms o treści WZPN1.1

Pozycja lidera IV ligi po rundzie jesiennej dla LKS-u Gołuchów to w dużej mierze jego zasługa. Wyniki „Żubrów” w dużej mierze zależą od jego dyspozycji, a w minionym roku była ona wyśmienita. Wiosną zapewnił sobie tytuł króla strzelców sezonu 2018/19 z 30 golami, jesienią był jeszcze skuteczniejszy. Trafił 20-krotnie, więcej razy niż wszyscy jego koledzy razem wzięci. Najskuteczniejszy w lidze wprawdzie nie jest, ale to jego zespół przewodzi stawce.

ALAIN NGAMAYAMA (Stella Luboń) - sms o treści WZPN1.2

Doskonale znany z występów w Warcie czy Polonii Środa Wielkopolska, teraz przeprowadza przez niższe ligi Stellę Luboń. Po awansie do Klasy Okręgowej przewodzi drużynie walczącej o przeskok na kolejny szczebel ligowej hierarchii, a jesienią już doprowadził ją do historycznego sukcesu w postaci zdobycia Pucharu Polski strefy poznańskiej. Wciąż jest świetnym graczem, mogącym wystąpić niemal na każdej pozycji, ale jeszcze większą wartość daje jako mentor dla młodych zawodników, dopiero zaczynających swoją przygodę z piłkę.

ADRIAN NIEDŹWIEDZKI (GI Malepszy Futsal Leszno) - sms o treści WZPN1.3

Niekwestionowany lider ekipy, która wywalczyła awans do Futsal Ekstraklasy. Miał ogromny udział w sukcesie drużyny z Leszna zdobywając w mistrzowskim sezonie 26 bramek. Przede wszystkim dał się jednak poznać jako znakomity gracz defensywny, co potwierdził już w rywalizacji na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej.

MAURYCY NIEMCZYK (Tarnovia Tarnowo Podgórne) - sms o treści WZPN1.4

Filar obrony rewelacyjnie spisującej się jesienią w IV lidze Tarnovii. Nie tylko świetnie kierował defensywą drużyny, ale dzięki znakomitej skuteczności przy stałych fragmentach, był jej najlepszym strzelcem. Wysoką formę prezentował jednak przez cały rok, co wiosną dostrzegł sztab szkoleniowy reprezentacji Wielkopolski powołując go do kadry regionu na turniej UEFA Regions Cup.

PRZEMYSŁAW SKIBISZEWSKI (Zjednoczeni Rychwał / KKF Automobile Konin) - sms o treści WZPN1.5

Strzela niezależnie od tego czy gra na trawiastym boisku czy też futsalowym parkiecie. Rok 2019 skończył jako drugi strzelec II ligi futsalu i zdobywca złotego buta rozgrywek prowadzonych przez OZPN Konin. Swoją skutecznością walnie przyczynił się do awansu Zjednoczonych Rychwał do V ligi i choć teraz mierzy się z lepszymi przeciwnikami, wciąż imponuje skutecznością. Jesienią zdobył 17 z 22 goli w lidze swojej drużyny! Łącznie przez cały rok w 41 występach pokonywał bramkarzy rywali aż 54 razy!

 

Głosowanie rozpoczyna się 20 stycznia i potrwa do 9 lutego. Na swoich faworytów głosować można na dwa sposoby:

- sms-owo wysyłając wiadomość o treści dedykowanej każdemu nominowanemu na nr 71700 (koszt 1,23 zł z vat);
- na Facebooku poprzez polubienie zdjęcia nominowanego zawodnika.

Poprzez serwis społecznościowy oddać można tylko jeden głos na danego zawodnika. Co istotne, liczone będę wyłącznie głosy osób, które polubiły profil Wielkopolskiego ZPN. Sms-owo oddać można wiele głosów. Prawidłowo oddany głos tym sposobem zostanie potwierdzony informacją zwrotną.

Zwycięzcą zostanie zawodnik z największą zsumowaną liczbą głosów oddanych oboma kanałami. Laureata ogłosimy i nagrodzimy 14 lutego podczas 62. Wielkiego Balu Sportowca.

We wtorek przedstawione zostaną zawodniczki nominowane do tytułu piłkarki roku, w środę zaprezentujemy wybranych trenerów, a w czwartek trenerów - wychowawców dzieci.