fot. Nominowani w Plebiscycie na Trenera Roku 2019

Plebiscyt: Trener Roku 2019

W naszym plebiscycie z boiska z przenosimy się na ławkę! Czas na nominacje i wybór Trenera Roku 2019.

ANNA JANKOWSKA (SF Lejdis Luboń / Wielkopolski ZPN) - sms o treści WZPN3.1

Poprowadziła reprezentację Wielkopolski U-14 dziewcząt do tytułu Mistrzyń Polski. Zarządzana przez nią kadra przez 3 kolejne lata biła się o najwyższe laury, wywalczając 2 złota i 1 srebro. Sukcesy pojawiły się również w pracy klubowej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu trenerki Projekt SF Lejdis Luboń szybko zyskał dużą popularność i stał się jednym z kluczowych ośrodków szkolenia kobiecego w regionie.

RADOSŁAW KOŁACKI (Nielba Wągrowiec) - sms o treści WZPN3.2

Sposób w jaki jego klub wywalczył awans do III ligi budzi uznanie. Prowadzony przez trenera Kołackiego wspólnie z Przemysławem Arendtem zespół zdeklasował wszystkich rywali zdobywając wiosną 50 z 57 możliwych punktów. Przy skromnych możliwościach klubu nie udało się utrzymać całego trzonu zespołu, ale mimo to na szczeblu makroregionalnym zespół zaprezentował się dobrze kończąc jesień na 13. miejscu, co daje dobrą pozycję wyjściową do dalszej walki o utrzymanie.

PIOTR KONSTANCIAK (Victoria Ostrzeszów) - sms o treści WZPN3.3

Bez problemu wprowadził zespół do IV ligi (osiągając znakomitą średnią ponad 2,5 punktu na spotkanie), gdzie Victoria okazała się być jednym z nieoczekiwanych odkryć, odważnie przeciwstawiając się faworytom do awansu. Beniaminek pod wodzą trenera wygrał m.in. z Unią Swarzędz czy Tarnovią i przez chwilę plasował się nawet na 3. miejscu w tabeli. Ostatecznie jesień skończył pięć lokat niżej, ale szybko ugruntował swoją pozycję bardzo solidnego IV-ligowca.

MACIEJ PALKA (AP Reissa Poznań) - sms o treści WZPN3.4

Wraz ze swym sztabem zaczynał od walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów, by w kilkanaście miesięcy stworzyć drużynę, która bije się o czołowe lokaty w makroregionie. Czwarte miejsce na jesień w CLJ U-17 to znakomite podsumowanie roku ciężkiej pracy i dowód, że można nawiązać walkę z najlepszymi akademiami w kraju budując systematycznie zespół od podstaw.

PIOTR SOCHACKI (Iskra Szydłowo) - sms o treści WZPN3.5

To był dobry rok pracy w klubie, która myśli o powrocie do IV ligi. Dzięki warsztatowi szkoleniowca Iskra jest na dobrej drodze do tego, bo zajmuje drugie miejsce mając rozegrany jeden mecz mniej od rywali. To, że wysokie aspiracje są uzasadnione, potwierdziło zdobycie Puchar Polski w strefie pilskiej. Przy współpracy z bardzo nielicznym kadrowo zespołem każde osłabienie mocno utrudnia działania, ale trener Sochacki z takimi warunkami w swojej pracy radzi sobie znakomicie.

 

 

Głosowanie trwa do 9 lutego. Na swoich faworytów głosować można na dwa sposoby:

- sms-owo wysyłając wiadomość o treści dedykowanej każdemu nominowanemu na nr 71700 (koszt 1,23 zł z vat);
- na Facebooku poprzez polubienie zdjęcia nominowanego trenera.

Poprzez serwis społecznościowy oddać można tylko jeden głos na danego trenera. Co istotne, liczone będę wyłącznie głosy osób, które polubiły profil Wielkopolskiego ZPN. Sms-owo oddać można wiele głosów. Prawidłowo oddany głos tym sposobem zostanie potwierdzony informacją zwrotną.

Zwycięzcą zostanie trener z największą zsumowaną liczbą głosów oddanych oboma kanałami. Laureata ogłosimy i nagrodzimy 14 lutego podczas 62. Wielkiego Balu Sportowca.

W czwartek ogłoszone zostaną nominacje w ostatniej kategorii Trenera - Wychowcy Dzieci. Zapraszamy do oddania również głosów na najlepszego Piłkarza i Piłkarkę roku 2019!
Piłkarz Roku - lista nominowanych
Piłkarka Roku - lista nominowanych