Podsumowanie czwartej kolejki IV Ligi

​Po czterech kolejkach rozgrywek IV ligi w tabeli pierwsze miejsce zajmuje beniaminek, Sokół Pniewy, który zdobył dziesięć punktów.

Zespół z Pniew rozpoczął obecną kampanię rewelacyjnie. Podopieczni trenera Sławomira Najtkowskiego w czterech meczach odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali jeden remis. Są jedyną, niepokonaną ekipą w lidze. Tym razem Sokół przywiózł komplet punktów z Wrześni. Do przerwy przyjezdni prowadzili 2:0 po golach Łukasza Bartkowiaka i Marcina Chorzępy. Honorowe trafienie dla Victorii w doliczonym czasie meczu zanotował Jakub Kwaśny. Po plecach drużynie z Pniew depcze Unia Swarzędz. Zespół, którego trenerem jest Patryk Kniat pokonał na własnym terenie Zjednoczonych Trzemeszno 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Tomasz Neumann. Pierwszy punkt w rozgrywkach wywalczyła Olimpia Koło, która zremisowała na wyjeździe 1:1 z Wartą Międzychód. Na pierwszego gola kibice w Międzychodzie czekali do pięćdziesiątej minuty. Wówczas bramkarza Olimpii pokonał Gerard Pińczuk. Miejscowi cieszyli się z prowadzenia zaledwie osiem minut. Do remisu doprowadził Kamil Jaroszewski. Beniaminek, Orkan Śmiłowo tym razem pojechał do oddalonego o ponad 140 kilometrów Kościana. Rywalem podopiecznych Tomasza Miedzińskiego była tamtejsza Obra. Przyjezdni wywalczyli cenny punkt notując bezbramkowy remis. Po czterech meczach śmiłowianie mają pięć punktów i zajmują dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Nielba Wągrowiec zatrzymała niepokonany LKS Gołuchów. Żółto-czarni wygrali na wyjeździe 2:1, a gole zdobyli wychowankowie wągrowieckiego klubu, Adrian Marchel i Mateusz Piechowiak. Do przerwy nielbiści prowadzili po golu wspomnianego Marchela. Po zmianie stron LKS wyrównał za sprawą Mateusza Szkudlarskiego. Zaledwie cztery minuty później wągrowczanie zadali decydujący cios.Gola na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Piechowiak.

Z kompletu punktów cieszyli się również zawodnicy Lubuszanina Trzcianka. Zespół prowadzony przez Jarosława Feciucha pokonał na własnym stadionie Kotwicę Kórnik 2:1. Do siatki przyjezdnych trafiali Krystian Feciuch i Paweł Iwanicki. Honorową bramkę dla gości zdobył Patryk Bordych. Emocjonujący mecz zobaczyli kibice w Krobii. Tamtejsza Krobianka zmierzyła się z Ostrovią. Obydwa zespoły poszły na wymianę ciosów jak bokserzy w ringu. Po pięciu minutach ostrowianie prowadzili po golu Michała Giecza. Krobianka odpowiedziała trafieniem Jakuba Borowczyka w siedemnastej minucie. Nie minęło dużo czasu, a Tomasz Kempiński ponownie wyprowadził Ostrovię na prowadzenie. Przed przerwą gospodarze wyrównali po golu Jędrzeja Urbańskiego. W drugiej połowie ostrowianie po raz trzeci wyszli na prowadzenie. Swojego drugiego gola zdobył Giecz. Pod koniec meczu Krobianka ponownie doprowadziła do remisu. Tym razem do siatki trafił Miłosz Urbański. W Nowych Skalmierzycach tamtejsza Pogoń wygrałą 3:1 z KS Opatówek. Bohaterem gospodarzy został Adam Majewski, który ustrzelił w tym meczu hat-tricka. Dla “Kosy” trafił Grzegorz Kuświk. Sporo działo się też przy Kusocińskiego 1 w Ostrowie Wlkp. Centra po golach Miłosza Nowickiego, Tomasza Adamczyka i Jakuba Michalskiego odprawiła Polonię Leszno zwyciężając 3:2. Dla polonistów bramki zdobyli Łukasz Glapiak i Michał Płocharczyk. Najciekawiej zapowiadał się pojedynek Tarnovii Tarnowo Podgórne z Polonią Kępno. Starcie tych drużyn nie zawiodło. Goście schodzili w przerwie do szatni prowadząc po golach, które strzelili Remigiusz Hojka i Michał Górecki. Kilka minut po wznowieniu gry na 3:0 podwyższył Filip Latusek. Sygnał do ataków dla gospodarzy dał grający trener, Zbigniew Zakrzewski. W siedemdziesiątej minucie zdobył pierwszego gola w tym meczu. W doliczonym czasie gry “Zaki” po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Jednak na zmianę rezultatu było już za późno. Wynik końcowy 3:2 dla Polonii Kępno.

Wyniki:

Centra Ostrów Wlkp. - Polonia Leszno 3:2

Bramki: Miłosz Nowicki 33’, Tomasz Adamczyk 38’, Jakub Michalski 63’ - Łukasz Glapiak 16’, Michał Płocharczyk 41’.

Unia Swarzędz - Zjednoczeni Trzemeszno 1:0

Bramka: Tomasz Neumann 70’.

Warta Międzychód - Olimpia Koło 1:1

Bramki: Gerard Pińczuk 50’ - Kamil Jaroszewski 58’.

Obra 1912 Kościan - Orkan Śmiłowo 0:0 LKS Gołuchów - Nielba Wągrowiec 1:2

Bramki: Mateusz Szkudlarski 55’ - Adrian Marchel 27’, Mateusz Piechowiak 59’.

Lubuszanin Trzcianka - Kotwica Kórnik 2:1 Bramki: Krystian Feciuch 35’, Paweł Iwanicki 75’ - Patryk Bordych 90’+3.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia Kępno 2:3

Bramki: Zbigniew Zakrzewski 78’, 90’ - Remigiusz Hojka 18’, Michał Górecki 42’, Filip Latusek 51’.

Victoria Września - Sokół Pniewy 1:2

Bramki: Jakub Kwaśny 85’ - Łukasz Bartkowiak 6, Marcin Chorzępa 31’.

Krobianka Krobia - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 3:3

Bramki: Jakub Borowczyk 17’, Jędrzej Urbański 45’+2, Miłosz Urbański 82’ - Michał Giecz 5’, 52’, Tomasz Kempiński 23’.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - KS Opatówek 3:1

Bramki: Adam Majewski 20’, 66’, 77’ - Grzegorz Kuświk 17’.