Podsumowanie drugiej kolejki IV Ligi

Weekend 11-12 sierpnia to druga kolejka zmagań na czwartoligowych boiskach.

Dla wągrowieckiej Nielby sobotni mecz w Nowych Skalmierzycach z tamtejszą Pogonią był inauguracją sezonu. Przypomnijmy, że starcie pierwszej kolejki z Obrą Kościan zostało przełożone na 26 września. Zespół z Wągrowca pod wodzą trenerów Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego zainkasował na wyjeździe komplet punktów wygrywając 3:1. Zaledwie dwunastu minut potrzebowali żółto-czarni, by odskoczyć gospodarzom na dwie bramki. Najpierw do siatki trafił Jakub Kubiński, a prowadzenie podwyższył Adrian Marchel. Po zmianie stron Pogoń złapała kontakt po golu Mateusza Nogaja. Pod koniec meczu zwycięstwo nielbistów przypieczętował Mateusz Rocławski.

Liderem tabeli po dwóch kolejkach została Tarnovia Tarnowo Podgórne. Ekipa prowadzona przez byłego zawodnika poznańskiego Lecha, Zbigniewa Zakrzewskiego pokonała u siebie KS Opatówek 2:0. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili po golu Jakuba Smury. W drugiej połowie wynik meczu ustalił wspomniany Zakrzewski, który jest grającym trenerem Tarnovii.

Bardzo ciekawie zapowiadało się derbowe starcie pomiędzy Wartą Międzychód, a beniaminkiem, Sokołem Pniewy. Warto przypomnieć, że ekipa z Międzychodu od lat zalicza się do czołówki czwartoligowych rozgrywek. Tym bardziej dla niektórych zaskakujący jest wynik końcowy tego meczu. Rywale z Pniew wbili gospodarzom dwie bramki i mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w obecnej kampanii. Bohaterem Sokoła został Bartłomiej Graczyk, który zdobył dwie bramki.

Orlande Kpassa show. Tak można w skrócie podsumować starcie Lubuszanina Trzcianka z Olimpią Koło. Iworyjski napastnik ustrzelił w tym meczu hat-tricka, a jednego gola dorzucił Paweł Wicher. „Lubu” zwyciężył ostatecznie 4:0. Tym samym podopieczni Jarosława Feciucha zrehabilitowali się za porażkę z ubiegłego tygodnia w Swarzędzu z tamtejszą Unią.

Na ciężkim terenie w Ostrowie Wielkopolskim przyszło rywalizować ekipie Orkanu Śmiłowo. Rywalem była miejscowa Ostrovia. Mecz nie zaczął się dobrze dla przyjezdnych. W siódmej minucie gola dla gospodarzy strzelił Damian Błaszczyk. Trzy minuty później prowadzenie podwyższył Daniel Kaczmarek. Jeszcze przed przerwą śmiłowianie mogli zmniejszyć straty. Jednak nie wykorzystali rzutu karnego. W drugiej połowie zespół prowadzony przez Tomasza Miedzińskiego zdobył kontaktowego gola. Tym razem rzut karny wykorzystał Wojciech Wypusz. Orkan mimo walki do samego końca nie zdołał odwrócić losów meczu i przegrał 1:2.

Szalony i emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Ostrowie Wielkopolskim na stadionie przy Kusocińskiego. Centra po dwudziestu minutach przegrywała z Krobianką Krobia 0:3. Dla gości trafili wówczas Jakub Borowczyk, Przemysław Kaczmarek i Miłosz Urbański. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców po stronie Centry wpisał się Dawid Piróg.. Po zmianie stron miejscowi złapali kontakt za sprawą trafienia Miłosza Nowickiego. Na trzy minuty przed końcem punkt dla Centry uratował Jakub Michalski.

Po porażce na inaugurację z Orkanem Śmiłowo w lepszych humorach są zawodnicy Polonii Leszno. Ekipa trenera Jędrzeja Kędziory pokonała swoją imienniczkę z Kępna 2:0. Do siatki rywali trafili Łukasz Glapiak i Artur Krawczyk.

Nie udało się pójść za ciosem Unii Swarzędz. Podopieczni Patryka Kniata przegrali na wyjeździe z LKS Gołuchów 1:3. Wszystko zaczęło się po myśli unitów. W dwunastej minucie gola strzelił Mateusz Świergiel. Przed przerwą miejscowi wyrównali za sprawą Marcina Szymkowiaka. Po zmianie stron szalę zwycięstwa na stronę gołuchowian przechylili Krystian Benuszak i Paweł Majusiak.

Dopiero ostatni kwadrans meczu Obry Kościan z Kotwicą Kórnik dostarczył kibicom emocji. W siedemdziesiątej siódmej minucie ekipa z Kórnika objęła prowadzenie po golu Dawida Urbanka. Trzy minuty później wyrównał Szymon Słoma. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w doliczonym czasie gry przyjezdni mogli świętować po zwycięskim trafieniu Dawida Liska.

Remisem zakończyło się starcie Victorii Września ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Gospodarze prowadzili po golu doświadczonego defensora, Łukasza Jasińskiego. Jednak na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Zjednoczeni doprowadzili do remisu. Bramkarza Victorii pokonał Błażej Matysiak.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Nielba Wągrowiec 1:3