Podsumowanie ósmej kolejki IV ligi

​Na czwartoligowych boiskach rozegrano mecze w ramach ósmej kolejki.

Siedem bramek w Swarzędzu. Podopieczni Patryka Kniata wygrali z Olimpią Koło 4:3. Dla unitów bramki strzelali Marcin Nowicki dwie, Krystian Antczak i Jakub Dohnal. Dla przyjezdnych dwukrotnie trafił Maciej Rojewski i jeden raz Paweł Powietrzyński. W Nowych Skalmierzycach do przerwy miejscowa Pogoń remisowała bezbramkowo z Polonią Leszno. Po zmianie stron gości dwukrotnie “ukąsił” Dawid Kuczyński, a jednego gola dorzucił Dawid Rączka. Ze zwycięstwa cieszył się także beniaminek, KS Opatówek. “Kosa” pokonała innego beniaminka, Zjednoczonych Trzemeszno 3:1. Trzy punkty z Gołuchowa wywiozła Polonia Kępno, która zwyciężyła 3:2. Do przerwy goście prowadzili po bramkach Filipa Latuska i Wojciecha Drygasa. Po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Dawid Idzikowski. Na sześć minut przed końcem swoje drugie trafienie w tym meczu zanotował Latusek. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Adrian Hajdasz.

Na dobre rozkręciła się Warta Międzychód. Zespół prowadzony przez Arkadiusza Adacha pokonał Orkan Śmiłowo 4:1. Dwa gole dla warciarzy strzelił Gerard Pińczuk. Po przerwie do siatki trafili Mariusz Wożniak i Patryk Smolarek. Honorowe trafienie dla śmiłowian zanotował Mateusz Tatera. Wysoką formę potwierdził lider tabeli, Lubuszanin Trzcianka. Tym razem zespół Jarosława Feciucha nie dał szans Krobiance Krobia wygrywając 5:0. W pierwszej połowie bramkarz przyjezdnych skapitulował po strzałach Błażeja Nowaka i Eryka Krzysztopowicza. Po przerwie dwa gole rywalom wbił iworyjczyk, Orlande Kpassa. Rywali dobił Wiesław Natkaniec.

Ze zwycięstwa cieszyli się także zawodnicy Ostrovii. Po bramkach Marka Szymanowskiego i Daniela Kaczmarka wygrali na wyjeździe 2:1 z Obrą Kościan. Gola dla miejscowych zdobył Tomasz Marcinkowski. Piąty remis w tym sezonie zanotowała Tarnovia Tarnowo Podgórne. Tym razem ekipa Zbigniewa Zakrzewskiego zremisowała w Ostrowie z Centrą 1:1. Do przerwy w lepszych humorach byli tarnowianie. Do siatki trafił wspomniany Zakrzewski. Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy do remisu doprowadził Szymon Strączkowski. Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowała wągrowiecka Nielba. Żółto-czarni prowadzeni przez Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego tym razem odprawili Sokoła Pniewy. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Kubiński, Michał Gruszka i Mateusz Rozmarynowski. W ostatnich sekundach meczu honorową bramkę dla Sokoła zdobył Marcin Chorzępa. Emocjonujące widowisko obejrzeli kibice we Wrześni. Victoria pokonała Kotwicę Kórnik 3:2. Dla gospodarzy trafiali Łukasz Jasiński, Paweł Lisiecki i Maciej Jankowski. Z kolei dla Kotwicy strzelali Dawid Urbanek i Błażej Wieśko.

Unia Swarzędz - Olimpia Koło 4:3
Bramki: Krystian Antczak 8’, Marcin Nowicki 21’, 41’, Jakub Dohnal 52’, Maciej Rojewski 50’, 60’, Paweł Powietrzyński 80’.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Stainer Polonia Leszno 3:0
Bramki: Dawid Kuczyński 54’, 90’, Dawid Rączka 86’.

KS Opatówek - Zjednoczeni Trzemeszno 3:1

LKS Gołuchów - Polonia Kępno 2:3
Bramki: Dawid Idzikowski 50’, Adrian Hajdasz 90’+3 - Filip Latusek 8’, 84’, Wojciech Drygas 18’.

Warta Międzychód -Orkan Śmiłowo 4:1

Bramki: Gerard Pińczuk 13’ karny, 20’ karny, Mariusz Wożniak 50’, Patryk Smolarek 69’, Mateusz Tatera 80’

Lubuszanin Trzcianka - Pinsel-Peter Krobianka Krobia 5:0
Bramki: Błażej Nowak 36’, Eryk Krzysztopowicz 38’, Orlande Kpassa 68’, 82’, Wiesław Natkaniec 78’.

Obra 1912 Kościan - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:2
Bramki: Tomasz Marcinkowski 22’ - Marek Szymanowski 45’+2, Daniel Kaczmarek 85’.

Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:1
Bramki: Szymon Strączkowski 56’ - Zbigniew Zakrzewski 45’.

Sokół Pniewy - Nielba Wągrowiec 1:3
Bramki: Marcin Chorzępa 90’+2 - Jakub Kubiński 20’, Michał Gruszka 42’, Mateusz Rozmarynowski 76’.

Victoria Września - Kotwica Kórnik 3:2
Bramki: Łukasz Jasiński 44’, Paweł Lisiecki 50’, Maciej Jankowski 83’ - Dawid Urbanek 35’, Błażej Wieśko 54’.