fot. Piotr Nędzewicz/Juna-Trans Stare Oborzyska

Podsumowanie rozgrywek kobiecych LOKUM #6

Nieustannie swe zmagania kontynuują kluby LOKUM 3. Ligi, zaległości odrabiano także na zapleczu. Co działo się w miniony weekend na boiskach rozgrywek kobiecych prowadzonych przez Wielkopolski ZPN?

LOKUM 3. Liga | Sportis - KKP II Bydgoszcz - KA 4 resPect 3:0 [walkower]

LOKUM 3. Liga | LFA Szczecin - KTS-K Luzino 6:1
Gole: 29' 83' Nowak , 44' Sobolewska, 33' Wytlib, 49' 72' Hejnowska - 36' Barra

Zespół ze Szczecina powraca na zwycięską ścieżkę. Ubiegłotygodniowa strata punktów podrażniła ekipę Roberta Kraska, która na własnym terenie boleśnie wypunktowała KTS-K Luzino. - Jak widać po końcowym wyniku meczu, nasza drużyna nie miała większych problemów w walce z przeciwnikiem. Starałyśmy się realizować wyznaczone cele, które poskutkowały zdobytymi bramkami. Po ostatnim przegranym meczu [z poznańską Wartą 3:4 - przyp. red.] nie spuściłyśmy głów - czytamy wypowiedź Wiktorii Włodarczyk na oficjalnej stronie klubu.

LOKUM 3. Liga | Juna-Trans Stare Oborzyska - Warta Poznań 8:0
Gole: 7' Ostrowska, 40' 53' 54' Wlekła, 48' 70' Skorpuska, 66' 75' Zembroń

Kolejne okazałe zwycięstwo podopiecznych Marcina Adamczaka. Szybko otworzony wynik spotkania oraz "zabójcze" 30 minut na przełomie połów dały gospodyniom kolejny cenny w walce o awans komplet punktów. Jak słyszymy od obserwatorów tego meczu: tego dnia dała o sobie znać różnica poziomów pomiędzy omawianymi zespołami. Tym samym "Zielone" musiała przełknąć gorycz związaną z pierwszą wiosenną porażką.

LOKUM 3. Liga | UKS Górnicza Konin - Błękitni Stargard 0:10
Gole: 4' 40' Czyżak, 50' Szymańska, 54' 59' 66' 68' 71' Baszuk, 69' Mroczek, 81' Czerwińska

Popisowy występ ekipy ze Stargardu, która dziesięcioma bramkami odkupiła sobie ostatnią - także  wysoką - porażkę w Starych Oborzyskach.

LOKUM 3. Liga | Victoria Niemcz Osielsko - Lechia Gdańsk 5:6
Gole: 24' Leśniewska, 32' 52' 55' Lewandowska, 93' Stępień - 20' 28' Oleszczuk, 26' Podsiadło, 84' Zakrzewska, 90' Penier, sam.

2:4 do przerwy, 5:6 po ostatnim gwizdku sędziego - w Osielsku nie można było narzekać na nudę, gdyż oba zespoły otworzyły prawdziwy worek z bramkami. Losy niedzielnego meczu, kończącego 17. serię gier LOKUM 3. Ligi ważyły się do ostatnich sekund!

PAUZA: UKS Victoria SP2 Sianów

> Sprawdź tabelę LOKUM 3. Ligi! <

LOKUM 4. Liga | AZS UAM Poznań - Słupczanka Słupca 1:1
Gole: 86' Wasiewicz - 82' Głuszkowska

Zaległe spotkanie, a zarazem hit LOKUM 4. Ligi! Zmierzyły się w nim bowiem dwie ekipy bezpośrednio zamieszane w walkę o awans. Sobotnie starcie rozgrywane w deszczowej aurze od samego początku charakteryzowało się dużą zawziętością z obu stron. Tu żadnej z zawodniczek ani przez myśl przeszło odstawiać nogę, przez co na boisku bywało nerwowo. Kibice jednak długo musieli czekać na pierwsze trafienie, które przez moment dawało Słupczance fotel lidera rozgrywek. Kilka chwil później gospodynie skrupulatnie wykorzystały błąd obrony przeciwniczek, ustalając wynik meczu. Tym samym UAM pozostaje liderem zmagań z dwupunktową przewagą nad drużyną ze Słupcy.  

> Sprawdź tabelę LOKUM 4. Ligi! <

autorka: Wiktoria Łabędzka