fot. Michał Kościelak

Podsumowanie rozgrywek kobiecych LOKUM #7

Grad bramek w LOKUM 3. Lidze oraz zmiana lidera na zapleczu. Co działo się na boiskach lig kobiecych będących pod egidą Wielkopolskiego ZPN odpowiednio w 18. oraz 11. kolejce spotkań? Czas na krótkie podsumowanie!

LOKUM 3. Liga | KA 4 resPect - Victoria Niemcz Osielsko 0:3 [walkower]

LOKUM 3. Liga | KTS-K Luzino - Juna-Trans Stare Oborzyska 0:6
Gole: 5' Matyja, 25' 31' Zembrań, 72' 79' 86' Szymankiewicz

Kolejne pewne zwycięstwo Juna-Trans Stare Oborzyska. Choć wynik i tak robi wrażenie, w Luzinie mogło paść jeszcze więcej bramek, gdyż przyjezdne nie wykorzystały dwóch rzutów karnych. Kontrolowały jednak przebieg meczu, piłka była w ich posiadaniu, co dało im możliwość przećwiczenia kilku wariantów taktycznych. Zespół Marcina Adamczaka ponownie potwierdza swoje aspiracje i chęć awansu do II ligi.

LOKUM 3. Liga | UKS Victoria SP2 Sianów - LFA Szczecin 0:6
Gole: 3' 47' 49' Hejnowska, 56' 67' Sobolewska, 87' Karaczyn

Kolejne wysokie zwycięstwo odnotowane w 18. serii gier LOKUM 3. Ligi. Tym razem jednak to LFA Szczecin nie dało większych szans swoim rywalkom z Sianowa. Choć goście do szatni schodziły z jednobramkowym prowadzeniem, prawdziwy worek z trafieniami otworzyły w drugiej połowie spotkania. - Trzy punkty zdobyte na wyjeździe cieszą, choć pierwsza połowa nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu - komentuje strzelczyni dwóch goli, Ewa Sobolewska. - Zostałyśmy głowami w szatni, co było widać na boisku, lecz po przerwie wyszłyśmy jako drużyna pełna walki i świadoma swego celu - dodaje Joanna Klimczak, cytowana przez stronę klubu.

LOKUM 3. Liga | Błękitni Stargard - Sportis - KKP II Bydgoszcz 0:14
Gole: 21' 35' 41' 50' 59' 64' 71' 83' 88' Świątek, 31' Helińska, 74' Krysiak, 79' 80' Szews, 86' Ratyńska

Kibicom tenisa znany jest hasztag #1GA. I spoglądając na przebieg meczu w Stargardzie, chciałoby się użyć właśnie tego stwierdzenia. "Świątek show" - to chyba najbardziej trafne określenie niedzielnego pojedynku pomiędzy rezerwami Sportis - KKP a Błękitnymi. 20-letnia zawodniczka strzelanie rozpoczęła po upływie dwudziestu minut spotkania, kończąc na krótko przed ostatnim gwizdkiem. Patrycja była tego dnia "gwiazdą świecącą najbardziej", lecz należy mieć na uwadze dobrą postawę całego zespołu.

LOKUM 3. Liga | Warta Poznań - UKS Górnicza Konin 4:0
Gole: 28' 54' Paczyńska, 50' 83' Fritza

"Zielone" wracają na zwycięską ścieżkę. Gospodynie niedzielnego spotkania od samego początku ruszyły do ataku, napierając na bramkę rywalek. Na prowadzenie mogły wyjść jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa, lecz na drodze strzału Natalii Pawlak stanęła poprzeczka. Mimo tego na przerwę schodziły z jednobramkowym prowadzenie, a swą przewagę potwierdziły w drugiej części starcia. Sięgając po komplet punktów, drużyna Anny Jankowskiej umocniła swoją lokatę w środku ligowego zestawienia.

PAUZA: Lechia Gdańsk

> Sprawdź tabelę LOKUM 3. Ligi! <

LOKUM 4. Liga | Lipno Stęszew - AZS PWSZ Konin 3:0 [walkower]

LOKUM 4. Liga | AZS UAM Poznań - Jarota Jarocin 2:2
Gole: 50' Hopa, 86' Wolska - 70' k. Waszak, 71' Miłoszyk

Gdy wydawało się, że gospodynie mają ten mecz pod kontrolą, a z każdą kolejną minutą "łapią" spokój, "jedenastka" podyktowana na nieco ponad kwadrans przed końcem starcia otwierającego 11. kolejkę LOKUM 4. Ligi, uskrzydliła drużynę Jaroty. Efekt? Szybkie dwa ciosy, w tym drugi po naprawdę ładnym strzale, które rozzłościły drużynę Natalii Powchowicz. Ustępującym liderkom niemal rzutem na taśmę udało się jednak wyrównać.

LOKUM 4. Liga | Kania Gostyń - KPP Powiat Pilski 3:0
Gole: 15' 54' Chuda, 75' Przybylska

To drugie wiosenne zwycięstwo zespołu Kani Gostyń. Gospodynie niedzielnego starcia bezlitośnie wykorzystały błędy rywalek z Piły, zwyciężając 3:0.

LOKUM 4. Liga | Słupczanka Słupca - Grom Wolsztyn 8:0
Gole: 10' 48' Nowaczyk, 18' 44' 49' Królak, 25' 76' Libner, 27' Piasecka

Sensacji nie było. Niedzielne spotkanie w Słupcy zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodyń 8:0. Tym samym Słupczanka zrównała się w tabeli liczbą punktów z poznańskim UAM-em, lecz z uwagi na lepszy bilans bezpośrednich starć, obejmuje fotel lidera rozgrywek LOKUM 4. Ligi.

> Sprawdź tabelę LOKUM 4. Ligi! <

autorka: Wiktoria Łabędzka