Podsumowanie rozgrywek kobiet

 

 

Przerwę w rozgrywkach miały w miniony weekend piłkarki Ekstraligi oraz I Ligi. Przerwa ta spowodowana była zgrupowaniami Reprezentacji Polski. Na murawę wybiegły tylko zawodniczki drugiej i trzeciej ligi.

 

W drugiej kolejce II Ligi kobiet z pośród wielkopolskich zespołów tylko Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski odniosła zwycięstwo. Na własnym boisku pokonała Orzeł Wałcz 3:1. Lipno Stęszew przegrało wyjazdowe spotkanie w Victorią Sianów 6:4. Z kolei GSS Grodzisk Wielkopolski grając przed własną publicznością, minimalnie uległ piłkarkom KKP Chełmż 1:2.

Wyniki II Ligi:

 

VICTORIA Sianów- LIPNO Stęszew 6:4

 

OSTROVIA 1909 Otrów Wlkp. – ORZEŁ Wałcz 3:1

 

GSS GRODZISK Wlkp. – KKP Chełmża 1:2

 

Do rozgrywek po letniej przerwie powróciły także trzecioligowe zawodniczki. W tym roku wielkopolskie drużyny podzielono ponownie na dwie grupy. Nastąpiły jednak spore zmiany w ich składach. W grupie pierwszej odbył się tylko jeden mecz, w którym rezerwy Polonii Poznań zremisowały z rezerwami Kotwicy Kórnik 2:2. Natomiast w grupie drugiej Ostrovia pokonała Grom Wolsztyn 3:2. Dużą niespodziankę sprawiły debiutantki z Krobi. Młode zawodniczki wzmocnione kilkoma doświadczonymi piłkarkami pokonały na własnym boisku mocną ekipę Juna – Trans Stare Oborzyska 3:2.

 

Wyniki III Ligi:

 

grupa 1

 

POLONIA II Poznań- KOTWICA II Kórnik 2:2

 

Zjednoczeni Kaczory - AZS PWSZ KONIN

 

UKS GÓRNICZA KONIN - AZS UAM POZNAŃ przełożony na 12.09. 2018

 

grupa 2

 

KA 4 RESPECT Krobia - JUNA-TRANS Stare Oborzyska 3:2

 

OSTROVIA 1909 II Ostrów Wlkp. – GROMWolsztyn 3:2

 

Stainer Polonia Leszno – Grom Czacz przełożone na 12.09.2018

 

W najbliższy weekend do gry wracają piłkarki Ekstraligi oraz I ligi. Polonia Poznań w sobotę o godz. 11:00 na stadionie przy Drodze Dębińskiej podejmować będzie zespół AZS Wrocław. Natomiast Medyk uda się do Białej Podlaskiej na spotkanie z AZS PSW. W pierwszej lidze drugi zespół z Konina czeka wyjazdowe spotkanie z KS Raczyn. Niezwykle ciekawie zapowiada się derbowe spotkanie Polonii z Kotwicą Kórnik, które rozegranie w niedzielę o godz. 11;00 w Środzie WIelkopolskiej.