Podsumowanie zmagań w Ekstraklasie i III Lidze

Weekend to także zmagania wielkopolskich drużyn w Ekstraklasie i III lidze. Jak poradziły sobie Nasze Kluby?

Po czwartkowej porażce 1:2 z belgijskim KRC Genk w III rundzie el. Ligi Europy, Lech Poznań podejmował na własnym terenie Wisłę Kraków. Dla poznańskiego zespołu była to szansa na odniesienie piątego zwycięstwa z rzędu. Początek meczu dla podopiecznych Ivana Djudjevica był wymarzony. Najpierw do siatki trafił Portugalczyk, Amaral. Dziesięć minut później po zagraniu ręku w polu karnym arbiter podyktował rzut karny dla “Kolejorza”. Jedenastkę pewnie wykorzystał Gytkjær. Wydawało się, że lechici mają mecz pod kontrolą. Jednak sześć minut później wiślacy złapali kontakt po golu Martina Košťála. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Wydarzenia, które miały miejsce w drugiej połowie można nazwać katastrofą. Najpierw wyrównał Zdeněk Ondrášek, a pięć minut później piłkę do własnej bramki wpakował Gytkjær. Zespół z Krakowa poszedł za ciosem po drugim golu Ondráška. W samej końcówce gospodarzy dobił Marko Kolar. Lech mimo porażki 2:5 pozostał na fotelu lidera z dorobkiem dwunastu punktów. Jednak taką samą zdobycz ma Jagiellonia Białystok.

W Fortuna I lidze tym razem odpoczywał zespół Warty Poznań. “Duma Wildy” w ramach piątej kolejki zagra z Bytovią Bytów. Klub z Drogi Dębińskiej cały czas czyni starania, by przystosować swój stadion do wymogów licencyjnych pierwszej ligi. Z powodu trwającego remontu mecz został przełożony na 5 września (godz. 16:45).

Na trzecioligowych boiskach byliśmy świadkami dwóch meczów derbowych. Mieszko Gniezno podejmował u siebie Polonię Środa Wielkopolska. Starcie tych drużyn było okazją do rewanżu dla gospodarzy za porażkę 0:2 w tegorocznym Finale Pucharu Polski Strefy Poznańskiej. Zespół prowadzony przez Mariusza Bekasa tym razem pokonał średzian 3:0. Na listę strzelców wpisali się Marcin Trojanowski, Tomasz Bzdęga i Gracjan Goździk. Natomiast w Kleczewie miejscowy Sokół zmierzył się z KKS 1925 Kalisz. Gospodarze wygrali 1:0, a ozdobą meczu był piękny gol Tomasza Kowalczuka. Cenny punkt na wyjeździe wywalczyła Jarota Jarocin. Zespół Marka Nowickiego zremisował 1:1 ze Świtem Skolwin. Do przerwy JKS przegrywał 0:1, a gola dla Świtu strzelił Adam Nagórski. Tuż po przerwie zespół z Jarocina doprowadził do remisu. Rzut karny wykorzystał Piotr Skokowski. Wyższość rywali musiały uznać Górnik Konin oraz rezerwy Lecha Poznań. “Łańcuchy” przegrały na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 0:2. Z kolei druga drużyna “Kolejorza” musiała uznać wyższość KP Starogard Gdański.

Ekstraklasa

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:5
Bramki: João Amaral 8’, Christian Gytkjær 18’ karny -  Martin Košťál 24’, Zdeněk Ondrášek 50’, 61’, Christian Gytkjær 55’ samobójcza, Marko Kolar 89’.