Podwójne zwycięstwo Medyczek

Za nami kolejny etap spotkań ligowych. W dwóch najwyższych klasach komplet punktów zdobyły obie ekipy Medyka oraz Polonia Środa Wielkopolska.

W jedenastej kolejce spotkań Medyk Konin zwyciężył na własnym boisku 4:2 z Olimpią Szczecin. Drugą młodość przeżywa natomiast Anna Gawrońska, która ostatnio jest bardzo skuteczna. Tym razem strzeliła dwie bramki, a po jednym trafieniu dołożyła jeszcze Kaletka i Chudzik.

Polonia Poznań zdecydowania lepiej radzi sobie w meczach wyjazdowych kiedy strzela bramki i nie odnosi tak wysokich porażek. Jednak poznanianki wciąż pozostają bez punktów w swoim debiutanckim sezonie w Ekstralidze. Tym razem przegrały 3:1 w Białej Podlaskiej.

W dniu 24 października rozegrana została także 10 kolejka spotkań. Polonia Poznań podejmowała u siebie wicemistrza kraju. Piłkarki Czarnych Sosnowiec dały poznaniankom prawdziwą lekcję futbolu i zwyciężyły aż 7:0. Medyk Konin czekał pojedynek z jednym z najsłabszych ligowych zespołów - AZSem Wrocław. Akademiczki jednak nie przestraszyły się doświadczonych i utytułowanych Medyczek i do 80 minuty prowadziły 1:0. Były bliskie sprawienia wszystkim ogromnej niespodzianki. Jednak kiedy nie idzie koniniankom wtedy trener Jaszczak może liczyć na niezawodna Annę Gawrońską, która wchodząc z ławki rezerwowych ożywiła znacznie poczynania swojego zespołu i w końcówce meczu zdołała zdobyć dwie bramki tym samym dając ważne zwycięstwo Medykowi.

W rozgrywkach I Ligi rezerwy Medyka rozgromiły 7:0 Piastovię Piastów i obecnie zajmują czwarte miejsce w grupie. Trzy punkty zdobyły także piłkarki Środy Wielkopolskiej, które zwyciężyły w wyjazdowym spotkaniu w Raszynie 4:2.Nie wiedzie się w ligowych zmaganiach innemu beniaminkowi z wielkopolski. Kotwica Kórnik tym razem doznała srogiej porażki w Górznie gdzie piłkarki Unifreeze strzeliły im 10 bramek nie tracąc przy tym ani jednej. Autorką aż 6 trafień dla Górzna była kapitan zespołu Agata Bała.

 

W II lidze kujawsko – pomorskiej, gdzie nasze województwo ma trzech przedstawicieli doszło do derbowego pojedynku pomiędzy GSS Grodzisk Wielkopolski, a Ostrovią Ostrów, gdzie lepsze okazały te drugie i zwyciężyły 2:0. Wyjazdowej porażki doznały za to piłkarki Lipna Stęszew, które przegrały w Toruniu z tamtejszą gwiazdą 3:1.

W zmaganiach III Ligi w grupie pierwszej zwycięstwo odniosły zespoły UAM Poznań oraz UKS Górnicza Konin. Akademiczki pokonały na własnym boisku 2:1 PWSZ Konin. Natomiast Górnicza Konin wygrała aż 5:0 z wiceliderem rozgrywek Polonią Poznań i pewnie prowadzi w ligowej tabeli.

W drugiej grupie Grom Wolsztyn rozgromił 8:1 swoje imienniczki z Czaczu. Okazałe zwycięstwo odniosły także piłkarki Juna-Trans Stare Oborzyska, które pokonały w wyjazdowym spotkaniu Stainer Polonia Leszno 9:2. Kolejne trzy punkty mogą sobie dopisać także zawodniczki KA4 ResPect Krobia, które 2:1 pokonały rezerwy Ostrovii Ostrów.