fot. Wyniki I Turnieju Wielkopolskiego ZPN

Pogrom Luboń zdominował I Turniej FIFA 20

Przedstawiciele Pogromu Luboń zajęli dwa pierwsze miejsca w I Turnieju Wielkopolskiego ZPN w FIFA 20. W rozgrywkach udział wzięło ponad 60 zawodników.

Rywalizacja o miano zwycięzcy trwała na wirtualnych boiskach przez tydzień. Rozgrywki toczono w systemie pucharowym, przy czym jedna przegrana nie powodowała jeszcze odpadnięcia z turnieju. Pokonany trafiał do drugiej drabinki, gdzie dalej walczył w turnieju.

Tą właśnie drogą podążał ostatecznie trzeci w turnieju "Fifagornik", a dokładniej Filip Drozdek. Jego nick jest nieprzypadkowy, bo na co dzień występuje w zespole trampkarzy Górnika Konin. Zawodnik w ćwierćfinale drabinki zwycięzców musiał uznać wyższość xKryZySx, ale grając dalej wśród pokonanych, dotarł do podium rozgrywek. W meczu o udział w wielkim finale ponownie musiał jednak uznać wyższość swojego jedynego pogromcy i ostatecznie, grając reprezentacją Francji, zajął trzecie miejsce.

Finał był wewnętrzną sprawą przedstawicieli Pogromu Luboń. Nie dość, że zmagania zdominował jeden klub to jeszcze okazało się, że dokonali tego... bracia. Olivier "Ozs" i Krystian "xKryZySx" to doświadczeni gracze, szlifują swoje umiejętności w FIFIE od kilkunastu lat i regularnie uczestniczą w rozgrywkach ligowych i turniejowych w kraju.

W turnieju organizowanym przez Wielkopolski ZPN spotkali się aż trzykrotnie. Co ciekawe, obaj w turnieju postawili na FC Barcelonę, więc naprzeciw siebie stawały identyczne drużyny. Różnicy nie było też widać w umiejętnościach, choć górą z pojedynków wychodził "uczeń", czyli "Ozs", który uczył się gry od swojego brata. Tym razem przerósł go i to dwa razy.

Po raz pierwszy Olivier pokonał Krystiana w finale drabinki wygranych. W ich pojedynku padł remis 1:1, więc zwycięzcę wyłonił złoty gol, zdobyty pod koniec drugiego spotkania. To zdecydowało, że "Ozs" trafił do finału, gdzie czekał na rywala. Po tym jak "xKryZySx" pokonał "Fifagornik", bracia zmierzyli się o zwycięstwo w całym turnieju. Rywalizacja była wyrównana, lecz ostatecznie "Ozs" po raz drugi okazał się lepszy i został triumfatorem I Turnieju Wielkopolskiego ZPN!