Polonia Kępno najlepsza w Opatówku

​W ubiegłą sobotę w hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku najlepsze zespoły okręgu kaliskiego zagrały w XVI Memoriale im. generała Edwarda Pastuszka.

​Organizatorem turnieju był Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Urząd Miejski Gminy Opatówek oraz Klub Sportowy Opatówek. Do rywalizacji stanęły zespoły z III i IV ligi, a także Klasy Okręgowej oraz A-klasy. W meczu finałowym spotkały się dwie najlepsze drużyny, które wygrały wszystkie swoje potyczki grupowe. Mowa tutaj o Jarocie Jarocin i Polonii Kępno. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem czwartoligowców, którzy zaprezentowali skuteczniejszy futbol i zasłużenie zwyciężyli 4:2 z wyżej notowanym rywalem. Trzecie miejsce przypadło ostrowskiej Centrze, która w decydującym spotkaniu po rzutach karnych pokonała LKS Gołuchów.

Po zakończonym turnieju organizatorzy wręczyli nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Dunaj z Jaroty Jarocin, najlepszym strzelcem Przemysław Skibiszewski z LKS-u Gołuchów, autor pięciu bramek, a nagrodę za najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Grzegorz Kubiszyn z Polonii Kępno. 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Polonia Kępno
  2. Jarota Jarocin
  3. Centra Ostrów Wlkp.
  4. LKS Gołuchów
  5. Victoria Skarszew
  6. KS Opatówek
  7. Piast Kobylin
  8. Zieloni Koźminek